סגור

אחיו של המועמד למנכ"ל משרד האנרגיה עבד עד לאחרונה בשברון

שרת האנרגיה קארין אלהרר מתכוונת למנות את ליאור שילת למנכ"ל, במקום אודי אדירי. גורמים בענף טענו שאין לו ניסיון מקצועי בתחום. בינתיים מתברר כי לאחיו יש ניסיון רב בתחום האנרגיה, כאיש השיווק של שברון (לשעבר נובל אנרג'י), מפעילת אסדות תמר ולווייתן

כוונתה של שרת האנרגיה קארין אלהרר למנות את ליאור שילת למנכ"ל משרד האנרגיה, במקומו של אודי אדירי שפורש, הובילה בין היתר לתמיהות מצד גורמים שונים בענף שסבורים כי לשילת אין ניסיון בתחום האנרגיה.
אותם גורמים טענו כי המשמעות תהיה בין היתר שהמנכ"ל הנכנס יזדקק לכמה חודשי למידה טובים, מה שעשוי לעכב תהליכים חשובים.
אלא שכעת מתבררת עובדה נוספת. ל"כלכליסט" נודע כי אחיו של שילת, יניב שוינקלשטיין, עבד עד לאחרונה בשברון, ענקית האנרגיה האמריקאית שרכשה בשנה שעברה את נובל אנרג'י, ומחזיקה ב-25% מהזכויות במאגר הגז הטבעי תמר וב-40% ממאגר הגז הטבעי לווייתן.
3 צפייה בגלריה
שרת האנרגיה קארין אלהרר 13.7.21
שרת האנרגיה קארין אלהרר 13.7.21
שרת האנרגיה קארין אלהרר 13.7.21
(צילום: דרור סיתהכל)
ואכן מהפרופיל של שוינקלשטיין ברשת החברתית לינקדאין עולה כי מ-2017 הוא משמש כאיש השיווק של נובל אנרג'י (ובהמשך בשברון). בלינקדאין לא מעודכן ששוינקלשטיין סיים את תפקידו שם, אך לדברי מקורות הוא פרש מתפקיד זה לפני מספר חודשים.
שרת האנרגיה: ייערך הסדר ניגוד עניינים כמקובל
בשמה של שרת האנרגיה נמסר בתגובה כי לשילת ייערך הסדר ניגוד עניינים כמו לכל עובד במגזר הציבורי. מינויו של שילת למנכ"ל המשרד טעון אישור של הממשלה. שילת משמש בשנים האחרונות כמנכ"ל מכון ירושלים למחקרי מדיניות.
3 צפייה בגלריה
צילום מסך פרופיל לינקדאין יניב יניב שוינקלשטיין
צילום מסך פרופיל לינקדאין יניב יניב שוינקלשטיין
צילום מסך מפרופיל לינקדאין של יניב שוינקלשטיין, בו הוא עוד לא עדכן שהוא כבר לא בשברון
(לינקדאין)
על פי קורות חייו של שילת כפי שמופיעים באתר של מכון ירושלים למחקרי מדיניות, הוא בעל תואר בוגר בגאוגרפיה ויהדות של האוניברסיטה העברית בירושלים ובעל שני תארי מוסמך: הראשון ביחסים בין-לאומיים מבית הספר למשפט ודיפלומטיה באוניברסיטת טאפטס בארצות הברית; והשני בתוכנית המשותפת לאנרגיה וגאופוליטיקה של בית הספר סיינס פו בפריז.
3 צפייה בגלריה
ליאור שילת מנכ"ל מכון ירושלים למחקרי מדיניות
ליאור שילת מנכ"ל מכון ירושלים למחקרי מדיניות
ליאור שילת, מנכ"ל מכון ירושלים למחקרי מדיניות. מועמד למנכ"ל משרד האנרגיה
שילת החל את דרכו כעוזרו של שרון, אז הופקד על עבודת המטה של הלשכה ועל נאומי ראש הממשלה. ב-2006 מונה שילת לתפקיד ראש אגף תיאום, מעקב ובקרה במשרד ראש הממשלה, ובמסגרת זו ניהל שורה של פרויקטים ממשלתיים גדולים, ובכללם תוכניות לפיתוח כלכלי של המגזר הבדואי בצפון, הדרוזי והצ'רקסי, התוכנית לשיקום הצפון אחרי מלחמת לבנון השנייה, תוכנית הצמיחה הראשונה לירושלים והתוכנית לפיתוח אגן העיר העתיקה.
שילת מיועד להחליף את מנכ"ל המשרד אודי אדירי, שמונה לפני ארבע שנים לתפקיד בידי שר האנרגיה הקודם יובל שטייניץ ונחשב מינוי מקצועי. אדירי ביקש לסיים את תפקידו עם השבעת הממשלה לפני כשלושה חודשים, אך הסכים להישאר עד שיימצא מחליף.
שילת ושוינקלשטיין מסרו בתגובה שהכתובת לשאלות היא דוברות שרת האנרגיה.
שוינקלשטיין הוסיף: "ליאור הוא אכן אחי הגדול, ואני מאחל לו בהצלחה רבה בתפקיד".