סגור

נחשף בכלכליסט
שכרם של היועצים הפרלמנטריים צפוי לעלות ב-16%

המלצת הוועדה לבחינת שכר חברי הכנסת בראשות פרופ' יובל אלבשן תובא מחר לאישור ועדת הכנסת. לפי ההצעה, שכר היועצים יעלה בשתי פעימות: האחת בחודש הבא בשיעור של 10%, והשנייה של 6% בינואר 2023. העלות לתקציב הכנסת היא 9 מיליון שקל בשנה

שכרם של היועצים הפרלמנטריים של חברי הכנסת יועלה ב-16% - כך המליצה בסוף השבוע הוועדה הציבורית לבחינת שכרם ותנאיהם של חברי הכנסת, בראשותו של פרופ' יובל אלבשן.
המלצת הוועדה, שזכתה עוד קודם לכן להסכם בין הנהלת הכנסת, ההסתדרות וועד היועצים הפרלמנטריים, נחשפה ב"כלכליסט" בפברואר האחרון, והיא תובא מחר (ב') לאישורה של ועדת הכנסת.
העלאת שכרם של היועצים תתבצע בשתי פעימות: האחת בחודש הבא, בשיעור של 10%, והשנייה של 6% בינואר 2023. העלות לתקציב הכנסת של ההעלאה הכוללת בשיעור של 16% היא 9 מיליון שקל בשנה.
בכנסת 360 יועצים פרלמנטריים, עם שכר ברוטו הנע בין כ-9,000 ל-17,000 שקל בחודש. כל חבר כנסת זכאי לשלושה יועצים פרלמנטריים, ויו"ר ועדה לארבעה יועצים פרלמנטריים.

2 צפייה בגלריה
פרופסור יובל אלבשן בגן הטכנולוגי מלחה ירושלים
פרופסור יובל אלבשן בגן הטכנולוגי מלחה ירושלים
פרופ' יובל אלבשן בגן הטכנולוגי מלחה, ירושלים
(צילום: עמית שאבי)

הוועדה הציבורית גם קבעה כי תוספת ותק של 1% בשנה תחול על יועץ בעל הסמכה לרבנות או אם למד בישיבה גבוהה או בכולל לפחות שש שנים לאחר הגיעו לגיל 18.
תוספת ותק של 4% בשנה תחול על עובד שעבד קודם לכן במשרת אמון אצל מנכ"ל של משרד ממשלתי או מנכ"ל של יחידת סמך ממשלתית כמו הרבנות הראשית.
עוד נקבע שהכנסת תממן ליועץ פרלמנטרי לינה בבית מלון גם במוצ"ש או ביום א' (ולא רק בימי שני, ושלישי) אם הוא מתגורר למעלה מ-100 ק"מ מירושלים, בשל לינת חבר הכנסת בירושלים.
סכומי החזר האש"ל של היועצים הפרלמנטריים יוצמדו למדד. יועץ שמתגורר עד 100 ק"מ מירושלים ייהנה מהחזר אשל של 1,845 שקל, יועץ שמתגורר עד 150 ק"מ מירושלים יקבל החזר של 2,255 שקל, ויועץ שמתגורר מעל 150 ק"מ מירושלים יקבל החזר של 2,562 שקל. סכומי האש"ל יעודכנו לפי עליית המדד מדי 1 בינואר בהתאם לעליית המדד בשנה שקדמה.

2 צפייה בגלריה
 מליאת הכנסת כנסת ישראל
 מליאת הכנסת כנסת ישראל
מליאת הכנסת
(צילום: אלכס קולומויסקי)

חברי ועד היועצים הפרלמנטריים הם עו"ד יהודה גוטמן, היועץ של ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), לילך זמר טוב, היועצת של ח"כ יואב קיש (ליכוד), אריאל תיאודור עמר, היועץ של ח"כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת), ויעל יפרח, היועצת של ח"כ אפרת רייטן מרום (עבודה).
יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ ניר אורבך (ימינה), הסביר כי "תנאיהם של היועצים הפרלמנטריים לא השתנו מתחילת שנת 2015 על אף ניסיונות חוזרים ונשנים".
"היועצים הפרלמנטריים עובדים מאחורי הקלעים כדי שאנחנו חברי הכנסת נצליח להילחם בקדמת הבמה. הם עובדים שעות על גבי שעות, עבודה אינטנסיבית ומאומצת, זמינים בכל זמן, והכל כדי לקדם את מדינת ישראל ואזרחיה. אנחנו צריכים להיות גאים בהם ולתת להם את העזרים להמשיך לעשות את עבודתם בצורה הטובה ביותר. אני שמח על ההטבות, ומתכוון להביאן לאישור ועדת הכנסת כבר בתחילת השבוע הבא. אני מודה למנכ"ל הכנסת גיל סגל, חשב הכנסת חיים אבידר ולאנשי חשבות הכנסת על העבודה הרגישה והמקצועית".