• תפריט
מכשירים

פרשנות

השוק הסיני עשוי להכריע מי תיטול את ההובלה בתחום ה-VR

HTC הטייוואנית חשפה פלטפורמת מציאות מדומה חדשה, שנועדה במיוחד עבור משתמשים סינים. בכך, היא עשויה לקבל יתרון על Daydream, המתחרה מבית גוגל, שפעילותה מוגבלת במדינה

רפאל קאהאן 18:3618.11.17

מספר מהלכים מקבילים שהתרחשו בתחום המציאות המדומה מסמנים התעוררות זוטא בשוק, שעד כה לא הצליח לממש את התקוות הגדולות שנתלו בו.

 

 

לפני כחודש הכריזה אוקולוס של פייסבוק על דגם חדש של משקפי VR בשם אוקולוס Go, שיעלו 200 דולר ויכללו יכולות עיבוד עצמאיות שיפתרו את המשתמש מהצורך בחיבור פיזי למחשב. השבוע הצטרפה למגמה גם HTC הטייוואנית, והודיעה על השקת משקפי VR חדשים בשם פוקוס (Vive Focus) שאף הם פועלים ללא מחשב חיצוני.

 

משקפי אוקולוס משקפי אוקולוס

 

 

במקביל הודיעה HTC על השקת פלטפורמת VR חדשה למפתחים בשם Wave, שנועדה לאפשר להם ולחברות צד שלישי להפיץ את המשחקים והיישומים שפיתחו באמצעות חנות האפליקציות של פוקוס. בנוסף היא צפויה לאפשר לחברות צד שלישי לייצר משקפיים שיתבססו על מפרט הפלטפורמה, כך שתוכל לגזור קופון מכל יישום שנרכש עבורן בחנות האפליקציות. HTC מכוונת בעיקר אל השוק הסיני, שבו יש לה יתרון ברור על מתחרותיה המערביות, שהמשטר הקומוניסטי אסר עליהן את הגישה אליו.

 

 

 

הנפגעת העיקרית משורת הצעדים החדשים של HTC היא גוגל, שפלטפורמת ה-VR שלה Daydream הצליחה לגייס עד כה שותפת ייצור אחת בלבד והיא לנובו. בגוגל ציפו ש-HTC תייצר גם היא משקפי VR מבוססי דיידרים אך נתקלו בסירוב.

 

משקפי Focus של HTC משקפי Focus של HTC

 

 

בספטמבר היצרנית הטיוואנית מכרה לגוגל חלק מעסקי הסמארטפון מבוססי האנדרואיד המדשדשים שלה, ולא נראה שהיא ששה להיות שותפה שלה בתחום נוסף, ודאי כזה שבו היא נוחלת הצלחה לבדה. עם זאת, פלטפורמת ה-Wave של HTC עדיין מאפשרת תאימות עם תכנים שפותחו עבור דיידרים. ומאחר שגוגל לא רשאית ממילא למכור מוצרים בשוק הסיני, היא תוכל לכל הפחות ליהנות מהחדרת תכנים שפותחו עבור הפלטפורמה שלה דרך הפלטפורמה של HTC.

 

 

 

שוק ה-VR עדיין מצוי בהליך גיבוש אך כבר ניתן לראות תחומי פעילות שמתחילים להפציע, ובראשם גיימינג, צריכת תוכן, השוק הארגוני ותחום החינוך וההדרכה. בשעה שהמפרט המוגבל של משקפי אוקולוס העצמאיים הופך אותם לתואמים יותר לצריכת תוכן ומיקרוסופט מכוונת להפצת מוצר VR מבוסס הולולנס רק לקראת סוף 2018, נראה ש-HTC מועמדת מבטיחה לנטילת ההובלה בשוק. לא מעט הודות ליתרון הביתיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x