• תפריט
מכשירים

HTC חשפה את Focus, קסדת VR שאינה מחייבת חיבור למחשב

הקסדה מסוגלת לזהות שישה צירי תנועה ולתמוך בחיבור כמה מכשירים יחדיו, לחוויית VR חברתית. היא מיועדת בעיקר לשווקי המזרח הרחוק ותתבסס על Wave, פלטפורמת המציאות המדומה של HTC עצמה

רפאל קאהאן 16:2914.11.17

יצרנית הסמארטפונים HTC חשפה את Vive Focus, קסדת VR חדשה. היא תפעל באופן עצמאי, ללא תלות במחשב מארח, וניתן יהיה לחבר בין כמה קסדות כדי ליצור חווית VR חברתית.

 

 

הקסדה נשענת על מעבד סנאפדרגון 835, שני מסכי AMOLED ברזולוציה שהוגדרה כגבוהה אם כי טרם פורסמה, רצועת ראש מתכווננת ואוזניות. המוצר נועד לפעול ע"ב Wave - פלטפורמת VR של HTC עצמה, שנבנתה בעיקר עבור השוק הסיני. היא מבוססת על קוד פתוח ומסוגלת לתמוך בתוכני Daydream מבית גוגל בהתאמות קלות. בנוסף, הודיעה HTC שחתמה על הסכמי שת"פ עם יצרניות סיניות שיפתחו מוצרים דומים לפלטפורמה שלה.

 

קסדת פוקוס קסדת פוקוס

 

 

קסדת הפוקוס מסוגלת לזהות תנועה בשישה צירים, לעומת קסדות אוקולוס מבית פייסבוק שמסוגלות לזהות רק שלושה. היכולת הזו מאפשרת הפעלה במרחב הווריטואלי באופן חופשי, ללא צורך במערך מצלמות חיצוניות. כדי לחסוך בעלויות, תסופק הקסדה עם שלט שמזהה רק שלוש דרגות תנועה. מחיר המוצר טרם הוצג, אך הוא אמור להיות קרוב ל-200 דולר, מחירה של קסדת אוקולוס Go המתחרה.

 

לא בטוח ש-HTC תצליח להוריד את המחיר לרמה הזו, אך ההתמקדות בשוק הסיני - שמהווה 50% משוק חומרת ה-VR הגלובלי - צפויה לסייע לה; המשתמשים במדינה, בעיקר גיימרים, מוכנים להשקיע בחומרה איכותית, גם אם ישנה אלטרנטיבה זולה יותר. 

 

רצועת הראש של פוקוס רצועת הראש של פוקוס

 

 

במקביל לחשיפת הקסדה, מסרו גורמים ב-HTC שלא תפותח גרסה שלה ל-Daydream, אם כי שתי החברות ימשיכו לתשף פעולה. עדיין לא ידוע האם תושק גם גרסה לפלטפורמת ה-VR של מיקרוסופט. שוק המציאות המדומה מבוסס היום על שלוש פלטפורמות - מיקרוסופט, אוקולוס וסוני. היתרון בפלטפורמת מיקרוסופט הוא המחויבות של ענקית התוכנה להמשיך ולפתח אותה והצפי להטמעתה בקונסולת האקסבוקס בעתיד.

 

 

 

HTC מציעה כאן פלטפורמה רביעית, שיתכן שהמיקוד שלה בסין הוא זה שמונע תמיחה בפלטפורמת גוגל. ואולם, יכולת התאמת התכנים מראה ש-HTC כנראה לא ויתרה על שת"פ עם גוגל, ופשוט לא מעוניינת בו בשלב זה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x