$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

התיכון של אנדר: בנורבגיה מכניסים גיימינג ללימודים

בית ספר נורבגי יתחיל להציע קורס בחירה בספורט-דיגיטלי שיכלול אימונים פיזיים של מהירות תגובה ורפלקסים, לצד משחקי פעולה ואסטרטגיה שיפתחו חשיבה מורכבת

הראל עילם 18:0412.01.16

זה נשמע כמו חלום של כל גיימר צעיר: בית ספר תיכון מקומי בעיר ברגן בנורבגיה מתכוון להתחיל ללמד השנה קורס בחירה בספורט-דיגיטלי. הכיתה תכלול בשלב ראשון 30תלמידים, ותציע תוכנית בת שלוש שנים עם חמש שעות לימוד שבועיות. לפי אתר Ars Technica, זאת הפעם הראשונה שבית ספר פומבי בנורבגיה כולל שיעורים בספורט דיגיטלי ומשחקי מחשב. מספר בתי ספר פרטיים בפינלנד, אוסטרליה ושבדיה מציעים תוכנית דומה.

התוכנית לא תבוא במקום שיעורי החובה בספורט או מכסת השעות המינימלית של תלמידי תיכון בנורבגיה, שהיא בת 30 שעות שבועיות. עם זאת, הציון של התלמידים בתוכנית יהיה חלק מהותי בממוצע הציונים הסופי שלהם בתעודת הבגרות, כאשר ינתן לו משקל זהה כמו לציון במתמטיקה ומדעים.

 

league of legends. חלק מהסילבוס league of legends. חלק מהסילבוס

 

בנוסף, 30% מזמן הלימודים בספורט דיגיטלי יושקעו באימונים פיזיים של מהירות תגובה, כוח פיזי, רפלקסים ועמידות. פיטר רגל ג'ונסטנד, ראש תוכנית המדעים בבית הספר Garnes, אמר בראיון כי הסטודנטים ידורגו לפי ביצועים, ידע במשחקים, מיומנויות, יכולת תקשורת, שיתוף פעולה ויכולות חשיבה טקטית ואסטרטגית.

 

התוכנית עצמה עדיין בבנייה, אבל ג'ונסטנד שוקל את לכלול בסילבוס את המשחקים הבאים: DOTA 2, קאונטר סטרייק, סטארקראפט 2 ו-League of Legends. כלומר, תוכנית הלימודים תשלב בין משחקי פעולה ואסטרטגיה, ותבנה יכולות חשיבה אסטרטגיות בצד מיומנויות מוטוריות.

 

לפי דף הפייסבוק של בית הספר, התיכון מתכוון להקים מעבדת מחשבים יעודית עבור התוכנית, שתכלול בין השאר מאיצים גרפיים מתקדמים מדגם GTX 980 ti מבית חברת Nvidia.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x