$
חדשות טכנולוגיה

שירות הפצת המשחקים Steam חשף בטעות פרטי משתמשים

בעיות מערכת השביתו חלקית את השירות הפופולרי ואף גרמו לדפים המכילים מידע אישי להפוך גלויים, כל זה דווקא בתקופה העמוסה ביותר בשנה

נמרוד צוק 11:3627.12.15
עבור משתמשי שירות הפצת המשחקים הפופולרי Steam ועבור חברת Valve המפעילה את השירות, הכריסמס הנוכחי לא היה חג שמח במיוחד: תקלת מערכת השביתה אותו לכמה שעות במהלך סוף השבוע ואף גרמה לליקוי פרטיות, שאפשר לחלק מהמשתמשים לראות מידע אישי ותכנים של משתמשים אחרים.  
התקלה, כך הסבירה החברה בסוף השבוע, נגרמה בשל "שינוי קונפיגורציה" שבוצע באופן לקוי וגרם לבעיות במנגנון הקאש של השירות. כתוצאה חלק מהמשתמשים קיבלו באופן אקראי דפי תוכן שנוצרו עבור משתמשים אחרים והכילו מידע אישי כמו כתובות אימייל, היסטוריית רכישות והמאזן בחשבון המזומנים בארנק הדיגיטלי שמובנה בשירות.

 

 

לטענת החברה תקלת הפרטיות נמשכה כשעה בלבד ותוקנה במהירות ברגע שהתגלתה, אבל כלי אבטחת המידע המובנים ש-Valve שילבה לאחרונה בשירות ונועדו לספק הגנה טובה יותר למידע האישי של משתמשיה לא סייעו למנוע את חשיפת הפרטים. בנוסף, על פי בדיקת אתר CNET, גם בשבת בבוקר, יותר מיממה לאחר תיקון התקלה, עדיין המשיכו חלקים מחנות המשחקים ומאתר השירות לפעול באופן לא תקין, מה שבא לידי ביטוי גם בהשהיות ארוכות בעת טעינת הדפים.

 

התקלה הגיעה בתזמון גרוע במיוחד עבור Steam, שמנצלת כמדי שנה את תקופת החגים למבצעי מכירות אגרסיביים, ומצויה בימים אלו בעיצומו של סייל החורף השנתי שהחל באמצע השבוע שעבר ונמשך עד 4 בינואר. החברה ספגה לא מעט ביקורת ממשתמשים ברשתות החברתיות, שפרסמו סטטוסים וציוצים זועמים על ההשבתה, לצד ספקולקציות כי מדובר בעצם בהתקפות האקרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x