$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

מכה קשה לשנה החדשה: יותר מ-100 עובדים פוטרו מקוואלקום ערב החג

רוב המפוטרים הם מחטיבה שהשתייכה בעבר לחברת צורן ונקנתה ע"י יצרנית שבבי הסלולר מסן דייגו. זהו מהלך הקיצוצים השני של קוואלקום בארץ

אסף גלעד 06:4716.09.15

הפיטורים ההמוניים בקוואלקום הגיעו לישראל. לפני פחות מחודשיים הודיעה יצרנית שבבי הסלולר מסן דייגו כי תפטר 15% ממצבת כח האדם שלה, או 4,500 איש בעולם. כעת נודע כי הפיטורים הגיעו לארץ, ובשבועות האחרונים עד ימי החג פוטרו יותר ממאה עובדים בישראל מתוך כ־450 עובדים, רבים מהם מחטיבה שהשתייכה בעבר לצורן הישראלית שנקנתה על ידי קוואלקום.

 

לפני כחודשיים הודיעה קוואלקום כי נוסף על הקיצוצים היא מתכננת מהלך של רה־ארגון של מבנה החברה, שיכול להוביל לספין־אוף של חטיבת השבבים שלה לחברה נפרדת. בחברה הודיעו כי הם מעוניינים לקצץ בהוצאות בהיקף של 1.1 מיליארד דולר ב־2015, מרבית הקיצוץ — 800 מיליון דולר — בפעילות הפיתוח.

 

דוכן של קוואלקום דוכן של קוואלקום צילום: בלומברג

 

קוואלקום נמצאת כעת באחת התקופות הקשות שידעה בשנים האחרונות. היא נחשדת בכך שניצלה את מעמדה בשוק כדי לדחוק החוצה מתחרות. היא הסכימה לשלם קנס בגובה 975 מיליון דולר לרשות הסחר ההוגן הסינית וכעת נחקרת בנושא גם באיחוד האירופי, בחקירה שעשויה להוביל לקנס של עד 2.6 מיליארד דולר, כלומר כעשירית מהכנסותיה ב־2014.

 

ועוד, מעבדי הליבה הסלולריים החדשים שלה, סנאפדרגון 810, נכשלו בשוק, ולראשונה החליטה סמסונג שלא לכלול את שבביה במכשירי הדגל גלקסי S6 וגלקסי נוט החדש. התגלה כי השבבים מתחממים יתר על המידה בכמה דגמים. מאז השיא שרשמה במחיר המניה בקיץ שעבר, צנח מחיר המנייה שלה בכשליש וכעת הוא עומד על כ־54 דולר. שווי החברה נחתך וכעת היא נסחרת ב־85 מיליארד דולר.

 

אין זה מהלך הקיצוצים הראשון של קוואלקום בישראל. בדצמבר 2014 סגרה החברה את מרכז הפיתוח שלה בבית שמש, שהעסיק אז כ־50 עובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x