שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

קוואלקום תפטר כ-15% מעובדיה

החברה עומדת בפני שינוי ארגוני נרחב, במסגרתו עשויה לפצל את חטיבת השבבים שלה ולהפוך אותה לחברה נפרדת. הפיטורים יכללו 4,500 איש וצפויים להוזיל את עלויות התפעול של החברה ב-1.4 מיליארד דולר. עדיין לא ידוע האם יושפעו גם עובדים בישראל

הראל עילם 12:3723.07.15
קוואלקום עומדת בפני מה שיכול להיות השינוי הגדול בתולדותיה: החברה אישרה אמש (ד') את הדיווחים בתקשורת בשבועיים האחרונים לגבי גל פיטורים המתקרב ובא, והודיעה רשמית שהיא עומדת לפטר כ-15% ממצבת כוח האדם שלה. בנוסף, היא שוקלת לבצע רה-ארגון של מבנה החברה, שיכול גם להוביל לספין-אוף של חטיבת השבבים שלה לחברה נפרדת.
בסך הכל, החברה מתכוונת לפטר כ-4,500 איש ולהוריד את עלויות התפעול שלה ב-1.4 מיליארד דולר. עדיין לא ידוע כיצד הדבר יפגע במצב החברה בישראל, המעסיקה בארץ יותר מ-400 איש. קוואלקום כבר *סגרה את מרכז הפיתוח שלה בבית שמש במהלך דצמבר האחרון.

 

עסקי השבבים בדרך להפוך לחברה נפרדת עסקי השבבים בדרך להפוך לחברה נפרדת

 

גל הפיטורים מגיע בזמן שיצרנית השבבים האמריקאית נחקרת בצורה אגרסיבית על פעילותיה בתחום מעבדי הסלולר במספר שווקים. החקירות החלו בשל טענות לפיהן ניצלה קוואלקום את כוחה בשוק כדי לדחוק החוצה מתחרות. היא הסכימה לשלם קנס בגובה 975 מיליון דולר לרשות הסחר ההוגן הסינית וכעת נחקרת בנושא גם באיחוד האירופי, בחקירה שיכולה להוביל לקנס של עד 2.6 מיליארד דולר.

 

החברה נערכת לאפשרות של ספין-אוף, רעיון שעלה במקור לפני יותר משנה בעקבות דרישתו של אחד מבעלי המניות המובילים, קרן הגידור ג'נה. אמש, במהלך מפגש בעלי המניות לאחר חשיפת הדו"ח הרבעוני של קוואלקום, אמר נשיא החברה דרק אברל: "אנחנו הולכים לקראת מבט חדש ורענן במבנה של קוואלקום".

 

אברל הבהיר כי קוואלקום תגייס שלושה חברי דירקטוריון חדשים, שיעבדו יחד עם הנציג של קרן ג'נה לבצע בדיקת התכנות לספין-אוף עד סוף השנה. במידה והתוכנית תצא לפועל, עסקי הפטנטים המכניסים והרווחים של קוואלקום יופרדו מחטיבת היצור, המתמודדת בשנתיים האחרונות עם תחרות גדלה והולכת מצד יצרניות סיניות קטנות וזולות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x