שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מייסד קוואלקום יתרום לטכניון 50 מיליון דולר

הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון תיקרא על שמו של פרופסור אנדרו ויטרבי, מייסד ענקית השבבים, ועל שם רעייתו המנוחה

מאיר אורבך 22:3413.06.15

פרופ' אנדרו ויטרבי, ממייסדיה של חברת קוואלקום, יתרום 50 מיליון דולר לפקולטה להנדסת חשמל בטכניון. תרומה זו תעגן את מעמדו של הטכניון כמוסד מוביל בתחומי הנדסת החשמל והנדסת המחשבים בישראל ובעולם. ההכרזה על התרומה התקיימה אמש בקבלת פנים שערכו נשיא הטכניון ורעייתו לחברי הקורטוריון, חבר הנאמנים של הטכניון בחיפה. לרגל התרומה תיקרא הפקולטה להנדסת חשמל במוסד על שמם של פרופ' ויטרבי ורעייתו המנוחה ארנה פינצ'י ויטרבי.

 

"אני גאה מאוד על קישור שמי לטכניון, מהמוסדות המדעיים־טכנולוגיים המובילים בעולם", אמר פרופ' ויטרבי. "לבוגרי הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון חלק מרכזי בייסודו של ענף ההייטק הישראלי ובשגשוגו, החיוני להצלחתה הכלכלית של מדינת ישראל".

 

אנדרו ויטרבי אנדרו ויטרבי צילום: utsandiego.com

 

"אנו אסירי תודה לאנדרו ויטרבי", אמר נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא. "מעורבותו בחיי הטכניון לצד רעייתו היקרה ארנה, וההכרה שלו בהשפעה הכבירה של תחום הנדסת החשמל על מדינת ישראל, יסייעו לטכניון למשוך את הסטודנטים ואת חברי הסגל המבריקים ביותר".

 

כיום קוואלקום היא אחת מיצרניות השבבים הגדולות בעולם. לחברה מרכז פיתוח גדול בחיפה ומועסקים בו כ־500 עובדים. החברה רכשה כמה חברות בישראל ומשקיעה בחברות סטארט־אפ בארץ באמצעות קרן השקעות. היא נסחרת כיום בנאסד"ק בשווי 109 מיליארד דולר ומעסיקה כ־31 אלף עובדים בעולם. כמייסד־שותף של חברת קוואלקום זכה פרופ' ויטרבי בפרסים רבים על תרומתו לתורת התקשורת וליישומים התעשייתיים שלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x