$
מכשירים ומדריכים

דיווח: הדור החדש של משקפי גוגל גלאס ייחשף בשבועות הקרובים

תעודת אישור שקיבל מוצר מסתורי בשם GG באתר רשות התקשורת הפדרלית בארה"ב עשויה להיות של המשקפיים החדשים. זאת, בשל העובדה שלא מדובר בטלפון או מחשב וברזולוציית התצוגה שלו. האישור ניתן רק למוצרים שמוכנים לשיווק

הראל עילם 11:3605.07.15
האם גוגל הולכת לחשוף את הדגם החדש של משקפי גוגל גלאס בשבועות הקרובים? אתר Droid Life טען במהלך סוף השבוע שהתשובה חיובית, על בסיס נתונים שהפיק מאתר רשות התקשורת הפדרלית (FCC) בארה"ב.

ה-FCC בודקת ומאשרת כל מכשיר בעל תקשורת אלחוטית לפני הצגתו בשוק ואתר הרשות מקטלג ומציג בפני הציבור את כל הרשיונות שניתנו עד כה. מכיוון שהרשות מפרסמת את הרשיונות שניתנו רק למוצרים מסחריים (ברוב המקרים) מדובר בתהליך אישור סטנדרטי של מוצרים שכבר נחשפו לציבור ואין כאן מידע חדש. אך במהלך סוף השבוע ה-FCC פרסמה את תעודת הרשיון למוצר מסתורי תחת שם הקוד A4r-GG1.

 

משקפי גוגל גלאס משקפי גוגל גלאס צילום: בלומברג

 

לפי Droid Life, יש לא מעט רמזים שמדובר במשקפים החכמים החדשים של גוגל, מעבר לכך שהרשיון ניתן לגוגל ושם המוצר הוא GG – מה שיכול להיות קיצור ל-Google Glass.

 

האתר מציין גם שבניגוד לרוב המוחלט של מוצרי תקשורת שה-FCC מאשרת, GG לא מוגדר כסמארטפון, טאבלט, שעון חכם או מחשב נייד. ואולם, הוא כולל תקשורת בלוטות', LTE, אנטנות WiFi בכל התדרים וסוללה נטענת שלא ניתנת להחלפה. מכך ניתן להסיק שמדובר במכשיר נייד ששייך לקטגוריית מוצר חדשה לחלוטין. רמז נוסף הוא שיחס התצוגה של המכשיר - כפי שעולה מהתעודה הדיגיטלית שצורפה לרשיון - זהה ליחס התצוגה של מסך גלאס. האתר מוסיף כי גם התזמון של פרסום הרשיון הוא הצבעה לכך שמדובר בגלאס - בהתחשב בדיווחים האחרונים לפיהם גוגל קרובה לסיום פיתוח המשקפים החדשים.

 

בינואר האחרון הודיעה גוגל שהיא מסיימת את תוכנית Explorer ולא תמכור יותר משקפי גוגל גלאס לקהל. מומחים רבים הכריזו אז כי גוגל בפועל "הרגה את המוצר", אך לראיית "כלכליסט", מדובר בטעות. במרץ האחרון הבהיר יו"ר גוגל אריק שמידט כי פיתוח גלאס ממשיך וכי המוצר הסופי מיועד לצאת בקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x