$
מכשירים ומדריכים

אריק שמידט: גוגל גלאס חי ובועט, בדרכו לשוק

יו"ר החברה הסביר כי גוגל לא איבדה אמון בפרויקט משקפיים החכמים שלה וכי בימים אלה מכינים את המוצר לשיווק. לדבריו, בדומה למיזם המכונית האוטונומית של החברה, מדובר בפיתוח לטווח ארוך

עומר כביר 16:0523.03.15
גוגל לא מתכוונת לוותר על פיתוח המשקפיים החכמים שלה, גלאס. למעשה, החברה מקדמת מהלכים להבאת המוצר לשוק - כך אמר יו"ר החברה אריק שמידט, בראיון שנתן לוול סטריט ג'ורנל.

לפני כחודשיים הפסיקה גוגל את תוכנית אקספלורר, במסגרתה נמכר אב הטיפוס של המשקפיים לנסיינים, והקימה חטיבה ייעודית לפיתוח המוצר. פרשנים טענו דאז כי מדובר בגזר דין מוות למוצר השנוי במחלוקת. אנו ב"כלכליסט" הערכנו שלגוגל אין שום כוונה לקבור את הפרויקט - הערכה שעתה מתחזקת לאור דברי שמידט.

 

ביטול? מה פתאום

 

יו"ר גוגל הבהיר כי ההחלטה להפריד את פיתוח גלאס ולהעבירו לחטיבה נפרדת נועד להכין את המוצר לשיווק. הוכחה נוספת לאמון של גוגל במוצר היא הפקדת טוני פאדל על החטיבה. האחרון הוא סגן נשיא בכיר באפל בעברו (ונחשב מאבות האייפד) ומייסד חברת אינטרנט הדברים NEST שנרכשה ב-3.2 מיליארד דולר.

 

אריק שמידט, יו"ר גוגל אריק שמידט, יו"ר גוגל צילום: בלומברג

 

"מדובר בפלטפורמה גדולה ומשמעותית מאוד בעבור גוגל", אמר שמידט. "סיימנו את תוכנית אקספלורר והעיתונות הבינה מזה שאנחנו מבטלים את כל הפרויקט, מה שבפירוש לא נכון. אנחנו בגוגל רגילים לקחת סיכונים ואין שום דבר בהתאמות שאנחנו עושים לגלאס שאפילו רומז על כך שאנו מחסלים את הפרויקט".

 

שמידט גם השווה בין גלאס לפרויקט האוטונומית של גוגל, באומרו שבשני המקרים מדובר בפרויקטים לטווח ארוך. “זה כמו לומר שהמכונית ללא נהג היא אכזבה, כי היא לא מסיעה אותי עכשיו. לדברים מסוג זה נדרש זמן רב", הוסיף.

 

משקפי גוגל גלאס משקפי גוגל גלאס צילום: עמית שעל

 

בשורות טובות לגלאסהולים

 

גוגל גלאס היה אחד המוצרים הכי שנויים במחלוקת שנראו בשנים האחרונות בעולם הטכנולוגיה. ביקורת חריפה במיוחד עוררה המצלמה שמורכבת על גבי המשקפיים ואיפשרה למשתמשים לצלם את כל מה שסביבם בקלות - יכולת שספגה אש קשה בטענה שהיא מהווה הפרה בוטה של פרטיות המצולמים.

 

התגובות השליליות למשקפיים היו כל כך קשות, שלמשתמשים המוקדמים הוצמד כינוי הגנאי Glassholes ובתי עסק רבים בארה"ב אסרו על החובשים אותם להיכנס. כעת נראה שהמוצר נמצא בשלב התכנון מחדש ולפי דבר שמידט אפשר לשער שבעתיד הלא רחוק תציג גוגל גרסה חדשה שלהם, שתענה על דרישות המשתמש ותצמצם את הפגיעה בפרטיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x