$
מכשירים ומדריכים

דיווח: גוגל תציג בקרוב גרסה משופרת של משקפי גלאס

המשקפיים החכמים החדשים מפותחים בשיתוף יצרנית משקפים איטלקית. עדיין לא ידוע כיצד תתמודד גוגל עם סוגיית הפגיעה בפרטיות - הגורם שגרם לחברה להחזיר את הדור הראשון של גלאס אל שולחן השרטוט

עומר כביר 12:1626.04.15
גוגל עובדת במרץ על פיתוח גרסה חדשה של המשקפיים החכמים שלה, גוגל גלאס וצפויה להשיק אותה בקרוב – כך אמר בסוף השבוע מאסימו ויאן, מנכ"ל חברת המשקפיים האיטלקית Luxottica שמשתפת פעולה עם גוגל בפיתוח ובניית הדגם החדש.

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, ויאן, שחשף את המידע באסיפת בעלי מניות של Luxottica שנערכה במילאנו, נפגש לאחרונה עם הצוות של גלאס בקליפורניה. הוא סירב למסור פרטים על הדגם החדש או מועד ההשקה הצפוי ואמר רק: “בגוגל שוקלים איך לפרש את גרסה 3 של המשקפיים. מה שראיתם היה גרסה 1. עכשיו אנחנו עובדים על גרסה 2, שנמצאת בהליכי הכנה". מגוגל נמסר בתגובה: "הצוות מרוכז בבניית עתיד המוצר".

 

הדור הראשון של משקפי גלאס. מוצר בוסרי, אך עתיר פוטנציאל הדור הראשון של משקפי גלאס. מוצר בוסרי, אך עתיר פוטנציאל צילום: עמית שעל

 

הדגם הראשון של גוגל גלאס, שהושק במאי 2014, עורר עניין תקשורתי נרחב אך ספג ביקורת קשה על הפגיעה בפרטיות שמאפשר השימוש במוצר. את מרב הביקורת משכה המצלמה ששולבה במשקפיים, ושאפשרה למשתמשים לצלם תמונות וסרטוני וידאו ללא ידיעת המצולמים.

 

בינואר האחרון הודיעה גוגל על הפסקת מכירת הדגם הנוכחי של גלאס והעברת פיתוח המשקפיים החכמים לחטיבה נפרדת ועצמאית. מהלך זה התקבל בצהלות שמחה על ידי פרשנים וכתבי טכנולוגיה רבים, שפירשו אותו כמותו של המוצר ובהודאת גוגל בכשלון הקונספט. ואולם, כאן ב"כלכליסט" הערכנו שמשמעות המהלך היא הבעת אמון במוצר וההערכות לפיתוח והפצת דורות חדשים של המשקפיים החכמים.

 

כעת מסתמן שהערכה זו היתה מדויקת ושהקאמבק של גוגל גלאס נמצא ממש מעבר לפינה. השאלה הגדולה היא, כמובן, אילו שינויים תכניס גוגל במשקפיים על מנת להימנע מהביקורת הקטלנית שהובילה לגניזת הדור הראשון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x