$
מכשירים ומדריכים

מנכ"ל אפל עוקץ את גוגל: "היה לנו ברור שמשקפי גלאס ייכשלו"

טים קוק אמר שפיתוח משקפיים חכמים הם לא מהלך חכם ושאנשים לא ירצו להשתמש במוצר כה פולשני. לעומת המשקפיים, התייחס קוק לשעון החכם של אפל והסביר כי הוא לא מציב חומות בין משתמשים ולא מעצבן אנשים

עומר כביר 12:2819.02.15

זורה מלח על הפצעים: מנכ"ל אפל, טים קוק, שלח עקיצה חדה לפרויקט גלאס - המשקפיים החכמים של גוגל. “תמיד ידענו שהם יהיו פלופ", הוא אמר.

קוק אמר את הדברים בשיחה עם מגזין ניו יורקר, שנערכה במהלך 2014 אף פורסמה רק השבוע במסגרת כתבת פרופיל נרחבת שערך המגזין על המעצב הראשי של אפל, ג'וני אייב. קוק אמר את הדברים עוד לפני שגוגל הכריזה לפני כחודש על הפסקת מכירת אב הטיפוס של גוגל גלאס והקמת חטיבה עצמאית להמשך פיתוח המוצר, מהלך שנתפס בעיני פרשנים רבים (אך לא בעינינו), כהודאה בכישלון המשקפיים החכמים, על רקע ביקורת ציבורית רחבה שעוררו המכשירים.

 

משקפי גוגל גלאס משקפי גוגל גלאס צילום: איי אף פי

 

כעת, לפי הדיווח של הניו יורקר, מתברר שגם מנכ"ל אפל סבר שהמשקפיים החכמים נדונים לכישלון. “תמיד חשבנו שמשקפיים הם לא מהלך חכם", אמר קוק. “אנשים לא באמת ירצו לחבוש אותם. הם פולשניים, במקום לדחוף את הטכנולוגיה לרקע כמו שאנחנו תמיד מאמינים שיש לעשות. תמיד חשבנו שהם יהיו פלופ. ואתה יודע מה, זה מה שהם באמת היו עד עכשיו". קוק הצביע על האפל ווטש שלו והוסיף: “המכשיר הזה לא מעצבן. הוא לא מקים מחסום ביני לבינך".

 

לא מדובר בפעם הראשונה שבה קוק מביע ספקות לגבי גוגל גלאס. בדברים שאמר בכנס שנערך ב-2013 העריך המנכ"ל: “אני חושב שיש למוצר כמה נקודות חיוביות, אבל יותר סביר שהוא יפנה לשווקים ממוקדים מאוד. קשה לראות איך הוא פונה לקהל הרחב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x