$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

טאטא ונילסן השקיעו בקרן פרג הישראלית 25 מיליון דולר

קרן ההון סיכון הישראלית גייסה מחצית מההון המיועד לקרן של 50 מיליון דולר. בכוונת פרג להשקיע את הכסף בחברות בתחומי השיווק, המדיה ומדידת התוכן

מאיר אורבך 08:1725.08.14

קרן ההון סיכון הישראלית פרג ונצ'רס השלימה גיוס של 25 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". את ההשקעה הובילו חברת מחקרי השוק האמריקאית נילסן, שמחזיקה ב-51% מהחממה, שהשקיעה 10 מיליון דולר לצד קונצרן הענק ההודי טאטא ומשקיעים אמריקאים נוספים.

הגיוס הנוכחי מהווה את הסגירה הראשונה של הקרן, שמתכוונת להשלים גיוס כולל של 50-100 מיליון דולר.

 

יצחק פישר, סגן נשיא בכיר בנילסן יצחק פישר, סגן נשיא בכיר בנילסן

 

את משרדי פרג בישראל מנהל זיו בן-ברוך. הקרן מחזיקה גם במשרדים בארה"ב המנוהלים בידי יצחק פישר, סגן נשיא בכיר בנילסן, המשמש גם כיו"ר הקרן. בשיחה עם "כלכליסט" אישר בן-ברוך את הסגירה הראשונית של הקרן ואמר שבכוונתה לעבוד בשיתוף פעולה צמוד עם נילסן.

 

בכוונת פרג להשקיע בכ־15 חברות ישראליות ואמריקאיות בתחומים הקשורים לשיווק ומדיה הנמצאות בין שלב ההשקעה הראשונית לסבב הגיוס השני. מחצית מגובה הקרן מיועד לביצוע השקעות המשך.

 

ביולי 2012, לצד ההשקעה הראשונית בקרן, החלה לפעול חממה של נילסן בחיפה. פעילות החממה אינה קשורה לקרן ההון סיכון, מתמקדת בהשקעה בחברות בשלבים ראשונים, פועלת בשיתוף פרתם הייטק של יגאל אהובי ומנוהלת על ידי אסתר ברק לנדס. נילסן תומכת בישראל גם במתחם Sosa בדרום תל אביב.

 

נילסן היא חברת המחקר והמדידה הגדולה מסוגה בעולם והחממה שלה מנהלת קרן של 100 מיליון שקל שמשקיעה בתחומי ה־ICT, מדיה, אינטרנט, מחקר, מדידה ופרסום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x