$
הייטק והון סיכון

Feex גייסה 6.5 מיליון דולר בהובלת לי קא שינג

החברה שבין מייסדיה נמנה אורי לוין (Waze) מנתחת קרנות השתלמות, פנסיה וקופות גמל ומציגה למשתמש דרכים לצמצום העמלות. הגיוס יאפשר לה להרחיב את פעילותה בארה"ב, בה טמון פוטנציאל רווחים גדול

מאיר אורבך 15:0221.08.14
חברת FeeX גייסה 6.5 מיליון דולר מהורייזן ונצ'רס של לי קא שינג. בסבב השתתפה קרן בלאמברג קפיטל, שהובילה את סבב הגיוס הקודם של החברה. גיוס זה מביא את FeeX לסך גיוסים של 9.6 מיליון דולר. כמו כן הכריזה החברה שהחודש הושלם פיתוח שירותיה לצרכנים לכלל מוצרי החסכון הפנסיוני הקיימים בארה"ב.

 

FeeX נוסדה בשנת 2012 על ידי אורי לוין, מיזמי חברת Waze, המשמש כיום כיו"ר החברה, אייל הלחמי (סמנכ"ל פיתוח טכנולוגיות), דוד וייס (סמנכ"ל מוצרים) ויואב צוראל, מנכ"ל החברה. החברה מעסיקה 25 עובדים בישראל ובארה"ב. FeeX החברה אוספת מידע ממשתמשים בנוגע לעמלות שהם משלמים על קרנות פנסיה, קופת גמל וקרנות ההשתלמות, מנתחת אותו, מראה לצרכן מה מצבו ביחס לאחרים בעלי מאפיינים פיננסיים דומים ומספקת מידע מעשי כיצד לשפר את מצבו.

 

אתר פיקס אתר פיקס

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר עירן בלומברג, מנהל פעילות החברה בישראל, הכיוון של החברה הוא הרחבה גלובלית של הפעילות, בעיקר לארצות הברית. "הורייזן ונצ'רס בחרו להשקיע בנו לאחר שהבינו שאנחנו באים לפתור בעיה מאוד גדולה", הוסיף.

 

עד כה התמקדה הורייזן ונצ'רס במיזמים בעלי אופי טכנולוגי עמוק וההשקעה ב-FeeX שונה מהשקעות שביצעה בעבר דוגמת חברת מגיסטו, קיימא ואחרות.

 

"במהות הבעיות העיקריות שאנחנו מנסים לפתור זהות גם בישראל וגם בארצות הברית. הבעיה העיקרית שגילינו היא הבורות שקיימת אצל אנשים לגבי הנושא הפיננסי. מרבית האמריקאים לא מודעים שהם משלמים דמי ניהול בכלל. התוכנית הפנסיונית, 401K, כוללת בתוכה דמי ניהול המוצנעים היטב. האמריקאים מגלים זאת לראשונה כאשר הם עובדים איתנו", הסביר בלומברג.

 

"אחד היתרונות שלנו בארצות הברית היא שהגישה למידע דיגיטלית והצרכן האמריקאי מוסר יותר בקלות את פרטי הפנסיה שלו. בארצות הברית יש עמלות פיננסיות שונות של כ- 600 מיליארד דולר לעומת 10 מיליארד דולר בישראל בערך בשנה".

 

דמוקרטיזציה של המידע הפיננסי

 

בהתייחסו למודל ההכנסות של החברה, אמר בלומברג: "השירות שלנו בארצות הברית ובישראל חינמי ואנחנו בודקים מספר מודלים לגביית כספים שאחד מהם הוא גביית תשלום מהחברות. לאזרחים הפרטיים זה יהיה תמיד חינם". בישראל השתמשו במוצר החברה עד כה כ-50 אלף איש.

 

"FeeX פיתחה פתרון אובייקטיבי שמשבש את הא-סימטריה במידע המונעת מצרכנים רגילים להבין את העלויות האמיתיות של השקעותיהם", אמר ג'ייסון וונג, דירקטור בקרן הורייזן ונצ'רס. "החזון של FeeX נועז עוד יותר והוא כוונתה ליצור דמוקרטיזציה ולהפיג את המסתורין שסביב למידע הפיננסי, תוך חשיפת כלל העמלות המונעות מאיתנו ליצור את העתיד הפיננסי הטוב ביותר האפשרי".

 

FeeX, אשר השיקה את שירותיה בארה"ב במרץ האחרון, הרחיבה אותם באחרונה והחל מאוגוסט הם מכסים את כל מוצרי החסכון וההשקעה הפנסיוניים הקיימים בשוק וכוללים מידע על מגוון העמלות הנסתרות בחסכון הפנסיוני. מהחברה נמסר שזיהתה חסכון פוטנציאלי של 277 מיליון דולר בקרב יותר מ-60,000 משתמשיה והיא משגיחה על נכסים בהיקף כולל של מיליארד דולר. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x