$
חדשות טכנולוגיה

הגיימרים ניצחו: Xbox One תאפשר שיתוף משחקים חופשי

בעקבות מחאת השחקנים, הודיעה מיקרוסופט שמשחקים שיועדו לאזור הפצה ספציפי יוכלו לעבוד על קונסולות שנרכשו באזור אחר. בנוסף, Xbox One לא תחייב חיבור רציף לרשת

הראל עילם 15:0120.06.13

מיקרוסופט מנופפת בדגל הלבן: בעקבות הלחץ הציבורי והתלונות העיקשות של קהילת הגיימרים, החברה החליטה לשנות מהיסוד את דרך הפעולה של קונסולת המשחקים העתידית שלה, Xbox One. נשיא חטיבת Xbox, דון מטריק, הודיע אמש (ד') כי בין השאר, הקונסולה כבר לא תדרוש חיבור אינטרנט קבוע ולא תגביל העברת משחקים בין השחקנים.

  

Xbox One Xbox One

 

נוט אאוט מסוני

 

החברה הציגה את הקונסולה החדשה לפני כחודשיים, ובמסיבת העיתונאים הרשמית אישרה את השמועות שנפוצו כבר חודשים לפני כן: Xbox One תכלול מגבלות על משחקים משומשים ועל היכולת של שחקנים להעביר משחקים בין אחד לשני. בין השאר, מיקרוסופט אמרה כי כל דיסק משחק יועתק לקונסולה ויוצמד לחשבון המשתמש, וכן שהיא תאפשר לחברות המשחקים למנוע העברת המשחק לחשבון אחר על ידי העברת הדיסק.

 

סוני פלייסטיישן 4 סוני פלייסטיישן 4

 

בנוסף, מיקרוסופט גם אכזבה את השחקנים בכך שהקונסולה החדשה לא תכלול תאימות אחורה (מגבלה שקיימת גם בקונסולה המתחרה של סוני), שהיא תדרוש חיבור לאינטרנט קבוע, ושהיא תכלול מגבלות אזוריות לדיסקים - בדומה לדורות הקודמים של הקונסולות, בהן לא היה ניתן לרכוש משחק אמריקאי עבור קונסולה אירופית.

 

במהלך E3, תערוכת המשחקים הגדולה בעולם שנסגרה לפני כשבוע, סוני הכריזה באופן רשמי כי הקונסולה שלה לא תכלול את המגבלות האלו, ותאפשר לשחקנים להחליף ביניהם משחקים על ידי העברת דיסקים, ללא מגבלה, כפי שהיו רגילים עד כה. לאחר שהחברה גם הודיעה שהפלייסטיישן 4 תהיה זולה במאה דולר לזו של מיקרוסופט, היה נראה כאילו היא נתנה למיקרוסופט נוק-אאוט מוחלט.

 

מרד הגיימרים

 

מדיניות מיקרוסופט עוררה את זעמה של קהילת הגיימרים. שחקנים ומפתחי משחקים שעד כה שמרו נאמנות למיקרוסופט הודיעו כי הם עוברים לסוני, ומספר סקרים של אתרי משחקים הראו כי למעלה מ-90% מהנשאלים אמרו שהם יקנו את הפלייסטיישן 4, על חשבון ה-Xbox One. מספרים אלו מדאיגים במיוחד בהתחשב שהם נערכו בעיקר בארצות הברית, שוק הבית של מיקרוסופט.

 

רבים גם התלוננו ש-Xbox One אינה קונסולת משחקים אלא מכשיר בידורי, שלמיקרוסופט לא אכפת מהשחקנים או מהקהילה, ושהמגבלות שהם הטילו נועדו להכניס לה כסף - אם כי, בפועל, מדובר במגבלות המטיבות עם מפיצות המשחקים, ולא עם מיקרוסופט.

 

מיקרוסופט מצידה ניסתה לרכך את הזעם והכריזה שתשקיע מיליארד דולר בפיתוח משחקים מקוריים לקונסולה החדשה, ותוכנית להארכת החיים של הקונסולה הנוכחית, Xbox 360 - שתכלול עם משחקים בחינם. אבל לבסוף, היא נאלצה להתקפל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x