$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

עשן לבן בארובות טוויטר: האפיפיור שבר את שיאי הציוצים

בחירת פרנצ'סקו ה-1 עקפה את המונדיאל האחרון, אולימפיאדת לונדון ומופע האיחוד של הספייס גירלס. עם זאת, מספר לא מבוטל מהציוצים הגיעו מחשבונות פארודיים ומזויפים

הראל עילם 18:2614.03.13

ההכרזה על האפיפיור החדש שברה את שיאי טוויטר והובילה למספר שיא של ציוצים בטוויטר - אבל לא מעט מהם התגלו כמזויפים.

חשבון הטוויטר @JMBerogolio, שנחשב בעבר לחשבון הרשמי של הקרדינל הדרום אמריקאי חורחה מריו ברגוליו, התגלה כמזויף ונחסם בטוויטר - לא לפני שהצליח לצבור מאות אלפי עוקבים.

 

האפיפיור פרנצ'סקו ה-1 האפיפיור פרנצ'סקו ה-1 צילום: רויטרס

 

החשבון המזויף, שפעיל מאז אפריל האחרון ובעבר לעג לקרדינל על ההערות ההומוסקסואליות שלו כאשר היה הארכיבישוף של בואנס איירס, פרסם ציוצים בספרדית שבהם האפיפיור החדש הבטיח כי "ילדים יאהבו אותו יותר מסנטה קלאוס", ושעל הכנסיה להגן על הילדים על ידי איסור אימוץ על ידי זוגות הומוסקסואלים: "על הכנסיה להגן על הילדים, לחבק אותם, ללטף אותם, לתת להם אהבה" נאמר בציוץ.

 

החשבון הרשמי של האפיפיור והוותיקן, @pontifex, עדיין פעיל ומחזיק ב-1.8 מיליון עוקבים - הוא צבר 300 אלף עוקבים חדשים מאז ההכרזה. החשבון הוסר וכל הציוצים נמחקו לפני כשבועיים, לאחר שהאפיפיור הקודם, בנדיקטוס ה-14, התפטר.

 

הציוץ הרשמי מאז שחזור החשבון היה בלטינית - Habemus Papam Fransciscum, "יש לנו את פרנצ'סקו". זאת הייתה הפעם הראשונה שהותיקן הודיע על האפיפיור החדש גם דרך טוויטר.

  

אפילו יותר מהמונדיאל

 

בסך הכל, לפי חברת ניתוח תעבורת הרשת Topsy, לאחר ההכרזה הרשמית נרשמו כ-137 אלף ציוצים בדקה - מספר שיא, שעבר את שיאי המונדיאל, חלוקת מדלית הזהב לאוסיין בולט באולימפיאדה האחרונה, ומופע המפגש של Spice girls, שהיה הזוכה הקודם בשיא הציוצים, עם 116 אלף ציוצים בדקה.

 

19% מכל הציוצים הגיעו מארגנטינה, מקום הולדתו של האפיפיור החדש. בעוד שארצות הברית שולטת ביד רמה ב-22%, שאר הרשימה כוללת לא מעט מדינות לטיניות או דוברות ספרדית - ספרד עם 11%, מקסיקו עד 8%, ברזיל עם 5%, ואחר כך ונצואלה, קולומביה וצ'ילה המחזיקות ביחד ב-9%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x