$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

125 שנה של תמונות נשיונל ג'אוגרפיק

הארגון הוותיק, שהוקם ב-1888, העלה טאמבלר ייחודי ובו תמונות משונות ומפתיעות שצולמו במאות האחרונות. בין היתר, תמצאו בו תמונות אינטימיות של אלכסנדר גראהם בל, מנהל נשיונל ג'אוגרפיק הראשון

ניצן סדן 14:4408.03.13
נשיונל ג'אוגרפיק, הארגון הוותיק לחקר הטבע, חוגג 125 שנה להווסדו. לכבוד המאורע, העלה הארגון טאמבלר חדש ומרהיב אשר מציג את התמונות המשונות ביותר שצילמו אנשיו מאז 1888.
תוכלו למצוא בו תמונה של אלכסנדר גראהם בל, מממציאי הטלפון ומנהלו הראשון של הארגון, מנשק את אשתו בתוך פסל עפיפון טטרהדרלי ענק מ-1903, של בוקרת "מחנה" סוס ברחוב ב-1939, של אנשים משתוללים בבית המרחץ העתיק בבודפשט ועוד.

 

תמונות מקוטב לקוטב, במשך 125 שנה. אילוסטרציה תמונות מקוטב לקוטב, במשך 125 שנה. אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

במהלך 125 שנותיו מימן וסייע הארגון למשלחות מדעיות לקטבים, למעמקי האוקיינוס (למשל, למבצע איתור הטיטאניק של רוברט בלארד) ולפינות חמד שונות ברחבי העולם. המסעות תועדו בתמונות למטרת פרסום במגזין נשיונל ג'אוגרפיק ורבות מהן נשארו על רצפת חדר העריכה והגיעו לארכיון התמונות של נשיונל ג'אוגרפיק בוושינגטון.

 

"רבות מהתמונות הללו לא פורסמו מעולם", אמר ל-The Verge וויליאם בונר, אוצר ארכיון התמונות. בשלב זה הועלו לטאמבלר רק עשר תמונות, אולם הארגון מתכנן להשקיע בו ולהציף אותו בתצלומים וקטעי וידאו נדירים וייחודיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x