$
חדשות טכנולוגיה

שריל סנדברג מכרה מניות פייסבוק בשווי 3.8 מיליון דולר

סמנכ"ל התפעול של הרשת החברתית, שהודתה לאחרונה כי התאכזבה מהנפקת החברה, מכרה בתחילת השבוע מניות פייסבוק בשווי 7.4 מיליון דולר. לפי דיווחים, סנדברג עשויה לעזוב את פייסבוק ולהתמנות לשרת האוצר בממשלת אובמה

ניצן סדן 12:1609.11.12
שריל סנדברג, בכירת פייסבוק וחברת דירקטוריון החברה, מכרה 176 אלף ממניות החברה שברשותה. שווי המניות מגיע ל-3.8 מיליון דולר. זאת, לאחר שרק בתחילת השבוע מכרה מניות פייסבוק בשווי 7.4 מיליון דולר.
סנדברג, סמנכ"ל התפעול של הרשת החברתית, הודתה לפני כחודש שהיא "מופתעת ומאוכזבת" מהנפקת פייסבוק. לפי דיווחים מהחודשים האחרונים, יתכן שסנדברג לא תישאר בפייסבוק עוד זמן רב: היא מועמדת מובילה להחלפת טימותי גייטנר, שר האוצר האמריקאי. לפי דיווח של פורבס, אובמה צפוי לחפש בקרב תעשיית ההייטק האמריקאית מחליף לגייטנר.

 

שריל סנדברג שריל סנדברג

 

עובדי פייסבוק מחזיקים ב-234 מיליון ממניות החברה. רק בסוף השבוע שעבר תמה תקופת החסימה שהגדירה הנהלת פייסבוק והעובדים הורשו למכור את המניות. העובדים נאלצו להמתין מספר ימים עד לחידוש המסחר משום שהוקפא בשל פגיעת הסופה סנדי בניו יורק. גם בכירים אחרים בפייסבוק מכרו את המניות שבידיהם בימים האחרונים, ביניהם מייקל שרופר, סמנכ"ל ההנדסה ודיוויד ספיליין, רואה החשבון של החברה.

 

הנפקה שנויה במחלוקת

 

החברה הונפקה במאי השנה ומאז צלל ערך מנייתה מ-38 דולר ל-19.9 דולר בלבד. זמן קצר לאחר ההנפקה התגלה כי דיווח הרווחים ומניין המשתמשים הפעילים של פייסבוק לא היו מדויק וכי האסטרטגיה שלה בתחום אפליקציות המובייל היתה שגויה. בנוסף, התגלה כי בנקים שמימנו את ההנפקה המליצו למשקיעים נבחרים לא לקנות את מניית פייסבוק מסיבה זו.

 

מתוך כך, עלו טענות קשות נגד הנהלת פייסבוק וחלק מהמשקיעים אף הגישו תביעות בנושא. הרשות לניירות ערך בארה"ב חקרה את פייסבוק ועל אף שגילתה אי-סדרים בהתנהלות החברה בחודשים שקדמו להנפקתה, פסקה כי פייסבוק לא הטעתה את המשקיעים בכוונה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x