חדשות טכנולוגיה

אייסר מפקפקת במיקרוסופט; דוחה השקת טאבלטי ווינדוס 8 RT

נשיא החברה טען כי לאור ביקורות מעורבות שנמתחו על טאבלט הסרפס של מיקרוסופט, לא ניתן לקבוע בשלב זה עם מחשבי ווינדוס 8 RT יצליחו בשווקים. השקת המחשבים תידחה לרבעון השני של 2013

יוסי גורביץ 13:3131.10.12

אייסר, יצרנית המחשבים הרביעית בגודלה בעולם, הודיעה אמש (ג') כי היא דוחה את השקת מחשבי לוח מבוססי ווינדוס 8 RT שפיתחה - בשל ספקות שיש להנהלת החברה בנוגע למערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט. כך, לפי דיווח של סוכנות רויטרס.

לדברי ג'יי טי וואנג, נשיא החברה, אייסר תכננה להוציא בתחילת 2013 מחשבים שיתבססו על ווינדוס 8 RT, גרסה "קלה" של מערכת ההפעלה שנועדה לטאבלטים בעלי מעבדי ARM. עם זאת, לאחר שראה הנשיא את הביקורות המעורבות להם זכה הסרפס, מחשב הלוח של מיקרוסופט עצמה, בחר להמתין ולראות כיצד יקבל השוק את המכשירים החדשים. וואנג אמר שהמכשירים לא יושקו לפני הרבעון השני של 2013.

 

מכשירי סרפס, באירוע השקתם בארה"ב מכשירי סרפס, באירוע השקתם בארה"ב צילום: איתי שמושקוביץ

 

אייסר: התחרות עם מיקרוסופט אינה הוגנת

 

יצרניות מחשבים רבות היו לא מרוצות מכניסת מיקרוסופט לתחום החומרה, שנתפסה כביקורת על היצרניות ותחרות נוספת עבורן.

 

אייסר היתה בין החברות היחידות שתקפו את מיקרוסופט על החלטתה להשיק מחשבי לוח; וואנג ציין אמש כי יריבותיה של אייסר, אסוס ולנובו, הציגו טאבלטי RT במחיר של 599 דולר ליחידה, מחיר גבוה ב-100 דולר ממחיר הסרפס של מיקרוסופט - שעומד במרכז הקמפיין הפרסומי של ווינדוס 8. קמפל קאן, נשיא חטיבת המחשבים האישיים של אייסר, אף אמר באוגוסט האחרון שעל החברה לשקול את המשך השותפות שלה עם מיקרוסופט בשל כך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x