$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: מיקרוסופט מתכננת סמארטפון משלה - בדומה למכשירי הנקסוס של גוגל

אתר The Verge מדווח שמיקרוסופט מתכננת סמארטפון - שנחשב לתוכנית גיבוי במקרה וה-Lumia 920 המרשים של נוקיה ייכשל בשווקים, או שמכירות ווינדוס פון 8 ידשדשו. מיקרוסופט בתגובה: "אנו מאמינים בשותפות שלנו בתחום החומרה"

יוסי גורביץ 11:0704.10.12

מיקרוסופט עובדת על תכנון ושיווק סמארטפון במיתוג שלה - שאמור להיות תוכנית הגיבוי של החברה במידה והשותפות שלה עם נוקיה לא תישא פרי בשוק הסלולר. כך דיווח אמש (ד') The Verge, בהסתמך על מספר מקורות בחברה. לפי המקורות, המכשיר - אם אכן נמצא בפיתוח - לא יושק בשנה הקרובה. דוברי מיקרוסופט אמרו ל-The Verge: "אנו מאמינים גדולים בשותפות שלנו בתחום החומרה ומתמקדים בהבאת מכשירים לשוק ביחד איתן". עם זאת, לא הכחישה מיקרוסופט את הדיווח.

שמועות על סמארטפון שכזה רווחות מזה מספר חודשים, מאז שהחברה הודיעה על בניית שני טאבלטים, שמותגו כסרפס (Surface) - שתתכנן ותשווק בעצמה. מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, הכריז לאחרונה כי מיקרוסופט רואה את עתידה כחברה של "מכשירים ושירותים".

 

תוכנית גיבוי לנוקיה 

 

מיקרוסופט השקיעה רבות בשיתוף הפעולה שלה עם נוקיה, והאחרונה צפויה לקבל ממיקרוסופט כמיליארד דולר השנה (כ-250 מיליון דולר מדי רבעון) לקידום מכשירי ווינדוס פון 8. נוקיה חשפה בחודש שעבר את הלומיה 920, סמארטפון ווינדוס פון 8 מתקדם במיוחד בעל מצלמה ייחודית ויתרונות רבים נוספים.

 

לומיה 920. האם יצליח למשוך קדימה את ווינדוס פון 8? לומיה 920. האם יצליח למשוך קדימה את ווינדוס פון 8?

 

עם זאת, מכירות סדרת הלומיה של נוקיה נחשבות למאכזבות. מיקרוסופט הרחיבה לאחרונה את שיתוף הפעולה שלה עם HTC, יצרנית נוספת של מכשירי ווינדוס פון. ההחלטה הזו נחשבה לבעייתית מבחינת נוקיה, שתלתה את עתידה בתור חוד החנית של ווינדוס פון. המכשירים החדשים שחשפה HTC בחודש שעבר אף זכו למיתוג של מערכת ההפעלה החדשה ונקראים Windows Phone 8X ו-Windows Phone 8S.

 

ה"נקסוס" של מיקרוסופט

 

מיקרוסופט התלוננה בעבר כי יצרניות החומרה שאיתן היא עובדת לא מעניקות למערכות ההפעלה שלה את החומרה האופטימלית עבורן - והחלטתה לייצר טאבלטים בעצמה עוררה כעס וחשש בקרב יצרניות החומרה. אייסר אף טענה שמיקרוסופט לא מתמצאת בתחום החומרה ושהיא עשויה לשקול שותפות אלטרנטיביות.    

 

מיקרוסופט השקיעה רבות בדור החדש של מערכות ההפעלה שלה - שהשקתן היא אחד הפרויקטים היקרים ביותר בתולדותיה. באם תחליט מיקרוסופט כי מערכות ההפעלה הסלולריות שלה לא מקבלות את תשומת הלב הראויה מיצרניות החומרה, או תראה צורך במכשיר דגל שהשקתו עשויה לקדם את ווינדוס פון - מהלך של כניסה לתחום הסמארטפונים נראה סביר.

 

למיקרוסופט יש קשרי עסקים עם חברות הסלולר בארה"ב, והיא מתכוונת למכור את הטאבלטים שלה בעסקת חבילה שמשלבת מחיר נמוך של המוצר עם חבילת גלישה שמספקת ספקית הסלולר. קשרים אלה עשויים לסייע למיקרוסופט להעמיק את כניסת מיקרוסופט לתחום הסלולר. ב-The Verge העריכו כי אם מיקרוסופט אכן תייצר מכשירים עצמאית, היא תתייחס אליהם כפי שגוגל מתייחסת לסדרת מכשירי הנקסוס שלה, והמשתמשים יקבלו עדכונים ישירות ממנה ולא מחברת הסלולר שלהם.

 

יצוין כי כניסה מוקדמת יותר של מיקרוסופט לתחום הסלולר, כשייצרה את מכשירי ה-Kin, היתה כשלון מהדהד שגרם לה הפסד של כרבע מיליארד, וייצור המכשירים הופסק תוך שישה שבועות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x