$
חדשות טכנולוגיה

הערכה: רק 20% מהארגונים יאמצו את ווינדוס 8

לפי גרטנר, 90% מהארגונים לא מתכוונים לתמוך במערכת ההפעלה החדשה בצורה נרחבת. בכיר בארגון הבנקאים בארה"ב אף טען שבשדרוג לווינדוס 8 אין על היגיון עסקי. במיקרוסופט לא מתרגשים - ומתמקדים במשתמש הביתי

הראל עילם 13:1922.10.12

מספר ימים לפני ההשקה המדוברת של מערכת ההפעלה החדשה ווינדוס 8, מספר רב של ארגונים גדולים מגיבים אליה בקרירות. מייקל סילבר, אנליסט בכיר בגרטנר, אמר כי 90% מכל הארגונים אינם מתכוונים לתמוך בווינדוס 8 בצורה רחבה. "בשיא, אנו מצפים שפחות מ-20% מכל המחשבים האישיים בארגונים גדולים יריצו את ווינדוס 8", אמר.

דאג ג'ונסון, ראש מחלקת ניתוח הסיכונים בארגון הבנקאים האמריקאיים, אמר כי לדעתו "ווינדוס 8 אינה מוסיפה כל פונקציונליות עסקית" וכי אין לה מה להציע לתאגידים.

ככל הנראה שעסקים לא ימהרו לאמץ את מערכת ההפעלה החדשה, שלפי ג'ונסון "מתואמת לשוק הצרכני - ואין כל הגיון עסקי כרגע לשדרג אליה".

 

בעוד שדרישות המערכת של ווינדוס 8 הן נמוכות יחסית, היא יותר מותאמת למסכי מגע וחומרה שונה מהמקובל ברוב הארגונים - ואינה מציעה שדרוגים מובנים באבטחה, ניהול רשתות או שליטה מרחוק, בניגוד לווינדוס 7 ו-XP שנחשבו להצלחה גדולה בארגונים.

 

ווינדוס 8: כיף בבית, פחות רלוונטי לעסק ווינדוס 8: כיף בבית, פחות רלוונטי לעסק צילום: בלומברג

 

הלקוחות: למה לנו לשדרג?

 

מרטין אייקהוף, ראש מחלקת ה-IT בענקית הרכב פולקסווגן, אמר כי החברה שלו אינה מתכוונת לבצע שדרוג חומרה בקרוב, והוא ימתין לבחון את היכולות של ווינדוס 8 לפני כן. פולקסווגן ביצעה רק בשנה שעברה שדרוג של 60 אלף מחשבים מווינדוס XP לווינדוס 7. גם סטיבן הנה, סמנכ"ל הטכנולוגיות ביצרנית המתכות קנהמטל, אמר שאין לארגון כוונה להחליף מערכת הפעלה רק משום שאחת חדשה יצאה לשוק.

 

מארק בניוף, מנכ"ל סיילספורס, חזה השבוע עתיד קודר במיוחד למערכת ההפעלה, באומרו כי "ווינדוס כבר אינה רלוונטית". בניוף אף טען זאת תהיה מערכת ההפעלה האחרונה שמיקרוסופט תמכור.

 

ווינדוס 7. מה 8 עושה טוב יותר - עבור הארגון? ווינדוס 7. מה 8 עושה טוב יותר - עבור הארגון? צילום: רוברט נלסון cc-by

 

ווינדוס 8, שתושק ביחד עם ווינדוס 8 RT שמיועדת לטאבלטים ו-ווינדוס פון 8 שמיועדת לטלפונים חכמים, היא חלק ממאמץ מרוכז של מיקרוסופט להתאים את עצמה לעולם מסכי המגע והפוסט-פיסי במסגרת מה שכבר כונה "ההשקה הגדולה והיקרה בהיסטוריה".

 

לא על ווינדוס לבדה

 

למרות כל הסיקור התקשורתי של עולם הפוסט-פיסי ומכשירי המובייל, שוק מוצרי המחשוב הגדול ביותר הוא עדיין השוק התאגידי - עולם המחשבים האישיים המיועד לארגונים גדולים ועסקים. יותר מ-70% מכל המחשבים האישיים שנמכרים מדי שנה מיועדים לעסקים. מיקרוסופט גם החלה כבר להשיק את חלק מהשירותים והתוכנות הנלווים לווינדוס 8, ביניהם גם אופיס 2013.

 

מיקרוסופט מצידה, נראה, אינה נחושה לשמר את קהל האנטרפרייז, שבעבר סיפק לה את רוב הכנסותיה. "הגבולות בין שוק הצרכני ושוק האנטרפרייז מטשטשים" אמר רון מקרציץ', ראש מחלקת לקוחות תאגידיים במיקרוסופט, שבטוח כי ההצלחה של ווינדוס 8 תגיע דווקא מכיוון הטאבלטים. אייקהוף והנה הסכימו ואמרו כי הם מחכים לבדוק את ההזדמנויות שקיימות בתחום מחשבי הלוח העסקיים.

 

מכירות מערכת ההפעלה אחראיות רק ל-25% מהכנסותיה של מיקרוסופט, לעומת יותר מ-30% לפני כחמש שנים. הענקית מרדמונד גם הכריזה לאחרונה שהיא הופכת להיות "חברת תוכנה וחומרה".

אירוע השקת ווינדוס 8 יסוקר בדיווח חי ומתעדכן ב"כלכליסט"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x