סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חברת Nucleix גייסה 22 מיליון דולר לאבחון סרטן הריאות

הגיוס הוא המשך של גיוס קודם של 55 מיליון דולר שעליו הכריזה החברה באפריל. Nucleix שהוקמה ב-2008 על ידי דני פרומקין, אדם וסרשטרום ואילון גנור, מפתחת סמנים לזיהוי סרטן בשלב מוקדם של המחלה


חברת נוקלאיקס (Nucleix) הישראלית גייסה 22 מיליון דולר לאבחון סרטן הריאות. הגיוס הוא המשך של גיוס קודם של 55 מיליון דולר עליו הכריזה החברה באפריל שמביא את סך גיוסיה בשנה האחרונה ל-77 מיליון דולר. הגיוס האחרון נעשה בהובלת קרן סנדס קפיטל (Sands Capital), כאשר בין היתר משקיעים בחברה חברת RA קפיטל, היזם זוהר זיסאפל, הקרנות הישראליות אורבימד ואאורום ואחרים.
נוקלאיקס הוקמה ב-2008 על ידי שלושה יזמים: ד"ר דני פרומקין , ד"ר אדם וסרשטרום וד"ר אילון גנור, שניהל אותה מ-2008 עד 2017. גנור עמד מאחורי חברת ווקלטק, חלוצת ה-VoIP. בשנים האחרונות מנהל את החברה מארה"ב כריס היברד . כמו כן, מינתה החברה את ד"ר קתרין שנאבל כמדענית הראשית של החברה. לחברה יש משרדים בסן דייגו ורחובות, כאשר חלק גדול מהפיתוח נעשה בישראל.
1 צפייה בגלריה
ועידת פריז 2018 זוהר זיסאפל
ועידת פריז 2018 זוהר זיסאפל
זוהר זיסאפל
(צילום: אוראל כהן)
החברה מפתחת סמנים לזיהוי של סרטן בשלב מוקדם. המוצר הראשון של החברה היה סמן לזיהוי סרטן שלפוחית השתן, שכבר נמכר ומשמש לבקרה על סימני חזרה של הסרטן לאחר טיפול בו. מזה מספר שנים עוסקת החברה בסמנים בדם לסרטן הריאה שהוא הסרטן הקטלני והנפוץ ביותר בעולם. מדי שנה מתים בארה"ב מסרטן הריאה כ-250 אלף אנשים.
סרטן הריאות היא מחלה של מעשנים, כאשר רק 20% מהחולים אינם מעשנים או מעשנים לשעבר. יותר מ-90% מהחולים שמתגלים כיום הם בשלב 3 או 4 של המחלה שהם שלבים מתקדמים. כאשר כולל סרטן הריאות תסמינים הוא מתקדם מדי. לעומת זאת, אם מגלים את הסרטן בשלב 1 או 2 ניתן לטפל ולהציל את החולים.
נוקלאיקס הצליחה לפתח סמנים המאפשרים לזהות את המחלה בצורה אפקטיבית בשלב 1 או 2. זו בדיקה שמעשנים כבדים יוכלו לעשות ולאתר בשלב מוקדם את המחלה, והכל באמצעות בדיקת דם בלבד. הסרטן משאיר עקבות זעירים מיקרוסקופיים בדם, ולכן קשה לזהות אותם. החברה זיהתה סמנים בדם שיכולים לאתר סימנים מוקדמים שלה ולהציל את החולים. החברה ביצעה לאחרונה ניסויים קליניים שהראו תוצאות טובות מאוד.