$
הייטק והון סיכון

טאלון אבטחת סייבר גייסה 26 מיליון דולר בסבב סיד

החברה הוקמה בפברואר השנה ותספק פתרונות אבטחה לחברות שעובדות במודל ההיברידי ובענן. בין המשקיעים: Team8 Capital, זוהר זיסאפל וקרן ההון סיכון Lightspeed

מאיר אורבך 10:0711.04.21

חברת טאלון אבטחת סייבר (Talon cyber security) גייסה 26 מיליון דולר בסבב סיד מקרן ההשקעות Lightspeed Venture Partners, מקרן Team8 Capital, זרוע ההשקעות של Team8, יזם ההייטק הסדרתי זוהר זיסאפל וממשקיעי אנג׳ל מובילים מתחום הסייבר. החברה שיצאה לדרך בפברואר האחרון הוקמה על ידי שני יזמים מנוסים - עופר בן נון ואוהד בוברוב.

 

בן נון, מנכ״ל טאלון, הקים בשנת 2013 את חברת ארגוס, המפתחת מערכות להגנה על כלי רכב מפני תקיפות סייבר, שנמכרה לאחר כ-4 שנים מהקמתה לקונטיננטל הגרמנית בסכום המוערך ב-430 מיליון דולר. לאחר הרכישה שימש כחבר הנהלה בקונטיננטל והוביל את ארגוס להגן על מעל ל 50 מיליוני רכבים.

 

בוברוב, סמנכ״ל הטכנולוגיות של טאלון, היה בין המייסדים בשנת 2011 של חברת לקון סקיוריטי שפיתחה פתרונות אבטחה לטלפונים סלולריים ונמכרה בשנת 2015 לצ׳ק פוינט בכ-100 מיליון דולר. לאחר הרכישה, בוברוב אף מונה לסמנכ״ל טכנולוגיות סייבר לענן ומכשירי קצה בצ'ק פוינט.

 

מייסדי חברת הסייבר טאלון מימין: אוהד בוברוב ועופר בן-נון מייסדי חברת הסייבר טאלון מימין: אוהד בוברוב ועופר בן-נון צילום: שלומי יוסף

 

החברה עדיין לא חושפת פרטים רבים על פעילותה אבל מציינת שהיא תספק פתרונות אבטחה לחברות שעובדות במודל ההיברידי ובענן. "המעבר המהיר והמתבקש לעבודה מבוזרת ומבוססת תשתיות ענן חשף ארגונים גדולים וקטנים כאחד לאיומים חדשים ומשמעותיים, שלא ניתן להתמודד איתם על ידי פתרונות אבטחת הסייבר הקיימים", מסביר בן נון, "טאלון נכנסת לשוק כדי לאפשר לארגונים מקסימום גמישות, נראות ופרודוקטיביות, מבלי לחשוף את הארגון לתקיפות הסייבר שהולכות ומשתכללות בשנה האחרונה".

 

"טאלון פותרת בעיה אקוטית בעידן שבו סביבת העבודה משתנה לחלוטין", מסר דודו גוסרסקי, שותף בקרן Lightspeed. "הצורך בפתרון מקיף שמאפשר גמישות ופרודוקטיביות במודל העבודה מבלי להתפשר על אבטחת המידע יצר שוק חדש והזדמנות חד פעמית לשנות את מאזן הכוחות בשוק הסייבר".

 

טאלון מורכבת מצוות ראשוני הכולל מומחי סייבר מהמובילים בישראל. היא מפתחת פתרון שמטפל בפערי האבטחה והוויזיביליות של מנהלי אבטחת המידע בארגונים כיום. פערים אלה נוצרו בניסיון ליישם פתרונות אבטחה מסורתיים על מודלים מודרניים, כגון מודל העבודה מהבית ומודל עבודה מבוזר והיברידי אל מול תשתיות הענן, המאפשרים עבודה מכל מקום ומכשיר בעולם.

 

נדב צפריר, שותף מייסד Team8: "לעומת טכנולוגיות zero-trust או VPN, ״תעשיית הסייבר מאותגרת לאור קצב ההשתנות המתגבר וההשלכות על הדרך בה ארגונים פועלים. אני נמצא בקשר הדוק עם מאות ארגונים, בתחומי עיסוק מגווני אשר מתקשים למצוא את האיזון בין האבולוציה של תצורת העבודה ההיברידית הדורשת גמישות לבין צרכי אבטחת המידע שלהם".

x