סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
הבעלים של קרייזי לאבס מתכננת 37 רכישות חדשות בשנה הקרובה

אמברייסר גרופ השוודית קנתה את מפתחת המובייל הישראלית בחודש אוגוסט - אחת מבין 37 רכישות ב-12 החודשים האחרונים. תאגיד האחזקות הודיע כי יפיץ 25 משחקי AAA בחמש השנים הקרובות, וכי החברה מפתחת כיום כמעט 200 משחקים בסך הכל

לאחר שרכשה 37 חברות גיימינג ב-12 החודשים האחרונים, קבוצת האחזקות השוודית אמברייסר גרופ (Embracer Group) הכריזה כי בכוונתה לעמוד ביעד זהה בשנה הקרובה ולרכוש 37 חברות נוספות. החברה הודיעה על כך כחלק מדו"ח הרבעון המסתיים בחודש ספטמבר. תחת הקבוצה, פועלים כיום 17 מפיצי משחקים ו-82 אולפני פיתוח, הידועים שבהם הם THQ Nordic ו-Gearbox Software, שנרכשה בחודש פברואר בעסקת ענק בסך 1.3 מיליארד דולר.
בתחילת אוגוסט, רכשה אמברייסר את קרייזי לאבס (CrazyLabs) הישראלית, המפתחת משחקי היפר-קז'ואל, תמורת סכום לא ידוע. אמברייסר הייתה הרוכשת הפעילה והאגרסיבית ביותר ב-2021: היא קנתה מתחילת השנה 18 חברות - אף יותר מענקית הגיימינג הסינית טנסנט, שרכשה 14 חברות גיימינג מתחילת 2021.
"לעולם לא נכריח את עצמנו לחתום על עסקה לשם העסקה עצמה", אמר לארס ווינגפורס (Lars Wingefors), מנכ"ל אמברייסר, בשיחה עם משקיעי החברה. "גישתנו, בדומה ליצירת משחקים, היא שהאיכות קודמת לכל. כיום, אנו נמצאים במגוון תהליכי עסקה ושיח, בהם מספר מזכרי הבנות (Term Sheets) אקסקלוסיביים".
התאגיד אף הודיע כי בכוונתו להשיק 25 משחקי AAA (משחקים בעלי עלות הפקה גבוהה) במהלך חמש השנים הקרובות. "כיום יש לנו בקנה 25 משחקי AAA המיועדים למחשבי PC ולקונסולות", ציין ווינגפורס. "לכל אחד מהם יש תקציב פרסום משמעותי וכל אחד מהם צפוי למכור עשרות מיליוני עותקים. על כל אחד מהמשחקים עובדים בערך 250 איש. בסך הכל, אנחנו מדווחים כי אנחנו שוקדים על כ-200 משחקים, נכון לסיום הרבעון הנוכחי".