סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חנן ברנד מונה לסמנכ"ל ומנהל חטיבת ההזנק ברשות החדשנות

ברנד, שב-15 השנים האחרונות ניהל השקעות בקרן עופר הייטק, בקרן JVP ובחממה הטכנולוגית ניות יהיה אמון ברשות על השקעות במיזמים שנמצאים בשלב פיתוח הרעיון. הוא יחליף בתפקיד את אניה אלדן. "אני נרגש מההזדמנות לתמוך בדור ההמשך של הסטארט-אפ ניישן"

רשות החדשנות מודיעה היום על מינויו של חנן ברנד לסמנכ"ל ומנהל חטיבת ההזנק ברשות החדשנות. ברנד יהיה אחראי על קידום וניהול ההשקעות ביזמים ובסטארט-אפים שנמצאים בשלב פיתוח הרעיון וכן בחממות ובתכניות אחרות של הרשות. הוא מחליף בתפקידו את אניה אלדן שפרשה.
ברנד כיהן ב-15 השנים האחרונות כמנהל השקעות במגוון קרנות הון סיכון, ביניהן החממה הטכנולוגית ניות, קרן עופר הייטק וקרן JVP. בתפקידו האחרון הוא היה שותף-מנהל של הקרן האמריקאית-ישראלית Cornerstone Venture Partners. לאורך השנים הוא הוביל השקעות בעשרות סטארט-אפים ישראליים - החל משלבי הפרי-סיד והסיד עד לשלב הצמיחה - והיה חבר בדירקטוריון של מגוון חברות בתחומי התקשורת, מערכות מידע, תוכנה ארגונית, בינה מלאכותית, האינטרנט של הדברים (IOT) ועוד.
2 צפייה בגלריה
חנן ברנד, סמנכ"ל רשות החדשנות
חנן ברנד, סמנכ"ל רשות החדשנות
חנן ברנד, סמנכ"ל הזנק ופיתוח עסקי ברשות החדשנות הנכנס
(צילום: רשות החדשנות)
ברנד הוא גם אחד ממייסדי עמותת Made in Jerusalem הפועלת מ-2012 לקידום האקוסיסטם היזמי-טכנולוגי בירושלים ולהגדלת שיעור העובדים מאוכלוסיות מגוונות בתחום, וכיהן כיו"ר העמותה מהקמתה. כמו כן, הוא היה שותף בוועדת ההיגוי ומנטור במגוון אקסלרטורים ובתכניות יזמות בישראל, כמו גם בחבר הנאמנים של עזריאלי - המכללה האקדמית להנדסה בירושלים. לברנד תואר ראשון בהצטיינות במנהל עסקים ומדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית, ותואר MBA מהטכניון במסלול ניהול חברות עתירות ידע.
דרור בין, מנכ"ל רשות החדשנות: "בדיוק השבוע סיכמנו את 2021 שהייתה שנה יוצאת דופן וראינו כיצד האקוסיסטם היזמי הישראלי היה הסקטור שהתאושש הכי מהר מתקופת הקורונה, אבל אסור לישראל לשקוע לשאננות. היתרון היחסי של ישראל הוא משאב חיוני שחשוב שיישמר. ההייטק הישראלי פורץ גבולות כבר כמה שנים וכולנו - גופי ממשלה והמגזר הפרטי - צריכים לעבוד יחד כדי להבטיח שהמגמה הזו תימשך".
2 צפייה בגלריה
אניה אלדן סמנכ"לית הזנק ופיתוח עסקי רשות החדשנות
אניה אלדן סמנכ"לית הזנק ופיתוח עסקי רשות החדשנות
אניה אלדן סמנכ"לית הזנק ופיתוח עסקי ברשות החדשנות היוצאת
(צילום: אוראל כהן)
חנן ברנד: "בכל שנותיי המקצועיות עד כה הייתה לי הזכות לעבוד בצמוד למאות חברות סטארט-אפ, החל משלב הרעיון ועד לשלב הצמיחה, וחוויתי מקרוב את ההשפעה האדירה שיש לרשות החדשנות על האקוסיסטם הישראלי. אני נרגש מההזדמנות להצטרף ולהוביל כסמנכ"ל הרשות את חטיבת ההזנק בתמיכה בדור ההמשך של ה'סטארט-אפ ניישן'. הכוח היצירתי העצום שיש בישראל וה-DNA היזמי שמחפש פתרונות לבעיות הם הקטר שהוביל לצמיחה האדירה בשנים האחרונות ולהפיכת ישראל למודל לחיקוי בעולם. כדי לשמר את היתרון התחרותי אנחנו חייבים לעודד יותר ישראלים וישראליות, ממגוון רב ככל האפשר, הן דמוגרפית והן גיאוגרפית, להצטרף לעולם הטכנולוגי, ולהאמין ביכולתם להפוך רעיונות פורצי דרך למציאות"