סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
עובדים של מיקרוסופט באירוע בשנגחאי
עובדים של מיקרוסופט באירוע בשנגחאי (AFP)

המציאות המדממת: מיקרוסופט מחסלת את חטיבות ה-VR שלה

ענקית הטכנולוגיה, שהודיעה בתחילת החודש על פיטורי 5% מעובדיה, שלחה הביתה בהזדמנות זו את כל הצוותים של פרויקט המציאות המדומה AltSpaceVR, ובכוונתה לסגור אותו לצמיתות במרץ הקרוב. בנוסף פוטרו עובדי פרויקט המציאות המעורבת MRTK

בימים שחלפו מאז הוכרז על הפיטורים במיקרוסופט נחשפים הממדים שלהם - בין השאר באמצעות פוסטים במדיה החברתית, מהם עולה כי מיקרוסופט פיטרה את כל הצוותים שמאחורי פרויקט המציאות המדומה AltSpaceVR, שנרכש ב-2017, וכי הפרויקט ייסגר לצמיתות במרץ, מה שיסתום את הגולל על מאמצי המטאוורס של מיקרוסופט.
בנוסף פוטרו כל העובדים שאחראים ל-MRTK (Mixed Reality Tool Kit) - כלי שנבנה לאינטגרציות עם Unity VR ועובד יחד עם המשקפיים של מטא תוך התמקדות ב-HoloLens. התוכנית הזו צומצמה כבר בשנים האחרונות לאחר עזיבת האדריכל הראשי אלכס קיפמן. בחברה ניסו להשיג חוזים עם הצבא האמריקאי, אך גם הם צומצמו לאחרונה על ידי הקונגרס בעקבות דיווחים על בעיות בתוכנה.
הפיטורים מגיעים בעיתוי מעניין: בעוד חודש הצוות של MRTK היה אמור להשיק גרסה חדשה של הכלי. אולם כעת נראה שמיקרוסופט לא מאמינה יותר במציאות מדומה, אף על פי שרבים עדיין מאמינים שהמטאוורס מייצג את ההזדמנות הגדולה הבאה בממשק מחשב-אדם. עם זאת, אפילו בפייסבוק, שמיתגה מחדש את החברה כולה תחת השם מטא מתוך האמונה בטכנולוגיה הזו, מצמצמים את ההשקעות בתחום, והחברה דיווחה בנובמבר על פיטורי 11 אלף עובדים.
מיקרוסופט חשפה בשבוע שעבר כי היא מצטרפת לשורה של חברות טכנולוגיה גדולות, ובהן אמזון, אפל וגוגל, והכריזה על פיטורי אלפי עובדים. המהלך יקצץ את כוח העבודה העולמי של החברה ב-5% - זאת לאחר שהללו התרחבו במהירות במהלך המגפה. על רקע החזרה לעבודה במשרדים, הזינוק באינפלציה והפלישה הרוסית לאוקראינה ששיבשה את שוקי האנרגיה, חברות הטכנולוגיה הגדולות מצמצמות הוצאות בניסיון לרצות את בעלי המניות בתקופה הכלכלית המאתגרת.