סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
גיל שויד יו"ר מנכ”ל ומייסד צ’ק פוינט
גיל שויד, יו"ר, מנכ”ל ומייסד צ’ק פוינט

צ'ק פוינט לעובדים: השנה לא יהיו העלאות שכר, במקום זה יינתן בונוס במניות חסומות לשנה

במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" הודיעה ענקית הסייבר הישראלית לעובדיה שלנוכח המצב הכלכלי, במקום העלאות שכר הם יקבלו מענק מיוחד של מניות חסומות לשנה בגובה של 5% משכר הבסיס

עובדי ענקית הסייבר הישראלית צ'ק פוינט לא יקבלו העלאות שכר השנה, כך הודיעה החברה במכתב שהגיע לידי "כלכליסט". עם זאת, במקום העלאות שכר יקבלו כלל עובדי החברה מענק מיוחד של מניות חסומות בגובה של 5% משכר הבסיס. בניגוד למניות חסומות רגילות (RSU), שאפשר למכור אותן אחרי שלוש או ארבע שנים, את המניות האלה ניתן יהיה למכור בעוד שנה.
"המענק הזה, הניתן במקום עדכון השכר השנתי, מאפשר לכולכם להיות שותפים של ממש בהצלחת החברה. הוא יינתן למעל 95% מהעובדים, ואנו מאמינים שהוא נכון ומתאים יותר בתקופה זו מהעלאות שכר שניתנו בשנים עברו לכ-80% מהעובדים", כותבים בצ'ק פוינט ישראל. מעבר לכך הבונוס השנתי מבוסס ההישגים ישולם כרגיל, וכן תימשך תוכנית הקצאת המניות הרב-שנתית.
ההחלטה היא גלובלית ותחול על כל עובדי צ'ק פוינט - 6,000 במספר. חבילת השכר בחברה, המנוהלת על ידי גיל שויד, מורכבת משכר בסיס, בונוס מבוסס הישגים והקצאת RSU לעובדים ותיקים ובכירים יותר. העלאות השכר בצ'ק פוינט נחשבות לא גבוהות באופן מסורתי, ונקבעות בהתאם לקצב הצמיחה השנתי של החברה. לאורך השנים האחרונות צ'ק פוינט צמחה באחוזים בודדים, כך שלא היה מדובר בהעלאות משמעותיות.
ב-2022, לראשונה זה זמן רב, הצליחה צ'ק פוינט להציג קצב צמיחה של 8% , המהיר ביותר מאז 2015. עם זאת, החברה סיפקה תחזית מאופקת לרבעון הראשון של 2023 לאור חוסר הוודאות שציינה לנוכח המצב המאקרו כלכלי העולמי. היא עשויה לדווח ברבעון הזה על ירידה בהכנסות, הן מול הרבעון הקודם ומול הרבעון המקביל ב-2022. עם זאת, צ'ק פוינט היא עדיין אחת החברות הרווחיות ביותר בישראל, וגם בקרב חברות ההייטק בכלל, ויש לה גם יתרות מזומנים של 3.5 מיליארד דולר.
במכתב שנשלח לעובדי צ'ק פוינט גם מורגשת מידה של חוסר ודאות לגבי 2023 מצד ההנהלה: "ככלל 2022 הייתה שנה טובה בצ'ק פוינט, אולם הרבעון האחרון של השנה הראה תוצאות פחות חיוביות מהרבעונים הקודמים על רקע המצב הכלכלי המאתגר בשווקים. עוד מוקדם לדעת כיצד האתגרים האלה ישפיעו עלינו כחברה, ועלינו להיערך לכלל התרחישים האפשריים במציאות של האטה".
בסביבת צ'ק פוינט מדגישים כי לאור המצב הכלכלי העולמי והן בישראל, הוחלט לתת בונוס לקבוצה רחבה יותר של עובדים לעומת הקבוצה שמקבלת לרוב העלאות. אם מניית צ'ק פוינט תעלה, יהיה מדובר גם בתגמול משמעותי. בצ'ק פוינט בונים על כך שמניית החברה תתאושש יחד עם יתר מניות הטכנולוגיה, מה שיהפוך את מימוש ה-RSU לכדאי. מניית צ'ק פוינט שמרה על יציבות יחסית בשנה האחרונה ואיבדה פחות מ-10% בשנה האחרונה, כשהחברה נסחרת כעת בשווי של 16 מיליארד דולר.