סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
רובוט אנושי של חברת Figure AI בינה מלאכותית
רובוט אנושי של חברת Figure AI (צילום: Figure AI)

ג'ף בזוס ואנבידיה - בין המשקיעים ב-Figure AI, שמפתחת "רובוטים אנושיים"

בנוסף גם מיקרוסופט, אינטל ו-OpenAI השקיעו בחברה הממוקמת בסאניוויל שבקליפורניה, ומפתחת רובוטים דמויי אדם שיכולים למלא שורה של משימות

מייסד אמזון ג'ף בזוס, חברת אנבידיה ושמות גדולים נוספים מתחום הטכנולוגיה, השקיעו בחברת הסטארט-אפ Figure AI שמפתחת רובוטים דמויי אדם, כך דיווחה אתמול (ו').
Figure AI, שמגובה ע"י OpenAI ומיקרוסופט, גייסה כ-675 מיליון דולר על פי הערכת שווי של 2 מיליארד דולר. בזוס השקיע 100 מיליון דרך חברת אקספלור אינווסטמנטס שבבעלותו, מיקרוסופט השקיעה 95 מיליון דולר ואנבידיה וקרן שקשורה לאמזון השקיעו 50 מיליון דולר נוספים.
ההשקעות בבינה מלאכותית הולכות וגדלות בעקבות השקת תוכנת ChatGPT של OpenAI בנובמבר 2022, ולאחר שהמשקיעים זיהו הזדמנות והימרו על סטארט-אפים שהיו עשויים בעיניהם להתחרות ביריבים גדולים מהם. OpenAI, ששקלה בשלב מסוים לרכוש את Figure AI, השקיעה 5 מיליון דולר.
משקיעים נוספים כוללים את זרוע יזמות ההון של אינטל, את חברת LG Innotek, את קבוצת ההשקעות של סמסונג, וכן את חברות היזמות פארקוויי וונצ'ר קפיטל ו-Align Ventures, כך על פי הדיווח. בנוסף, ניתן לציין את ARK Venture Fund, Aliya Capital Partners ו-Tamarack.
בשנה שעברה גייסה Figure AI בסבב הגיוסים הראשון שלה 70 מיליון דולר. החברה שבסיסה בסאניווייל, קליפורניה, מפתחת רובוטים דמויי אדם שיכולים לפעול בסביבות שונות ולמלא משימות מגוונות, החל ממחסנאות ועד קמעונאות.