סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

בעקבות החקירה בארה"ב: טסלה מבטלת את היכולת של נהגים לשחק בזמן נהיגה

על רקע חקירה שנפתחה נגדה על ידי רשות הבטיחות בארה"ב, יצרנית הרכב החשמלי תשנה את אופן התפעול של משחקי המחשב המוצעים בזמן נסיעה על מסכי המגע במרכז לוח המכוונים. לפי החקירה, עד דצמבר אשתקד המשחקים היו פתוחים רק כשהמכונית היתה במצב חנייה

טסלה שינתה את המדיניות שלה ולא תאפשר יותר לשחק משחקי מחשב במסכי המגע במכוניות בעודן נוסעות, זאת בעקבות חקירה שפתחו נגדה הרגולטורים בארה"ב, כך לפי דיווח ב-CNN.
"בעקבות הפתיחה של בדיקה ראשונית לגבי פיצ'ר "משחקי נוסעים" (Passenger Play), עדכנו בטסלה את סוכנויות הבטיחות שהיא תשנה את אופן התפעול של הפיצ'ר הזה", נמסר בהצהרה שפרסמה הרשות לבטיחות בדרכים בארה"ב. "אחרי עדכון התוכנה, הפיצ'ר יהיה נעול ולא ניתן לשימוש כשהמכונית בתנועה".
החקירה נחשפה ביום רביעי, ולפי מסמכים שהציגו ברשות הבטיחות, מאז דצמבר 2020 הפיצ'ר זמין לנהגים. המשחקים מופיעים על מסכי המגע הגדולים המוצבים במרכז לוח המכוונים. אף שהשם מצביע על כך שהמשחקים מיועדים לנוסעים במכונית, לא היה בעצם מה שמנע מהנהגים לשחק בזמן הנהיגה, כך לפי מסמכים הקשורים לחקירה.
2 צפייה בגלריה
אלון מאסק מפעל טסלה סין
אלון מאסק מפעל טסלה סין
אלון מאסק במפעל טסלה בסין
(צילום: רויטרס)
לפי המסמכים, עד דצמבר בשנה שעברה, המשחקים היו פתוחים רק כשהמכונית הייתה במצב חנייה. ברשות טענו כי גם אם הנוסעים משחקים במשחקים ולא הנהג "זה יכול להסיח את הדעת של הנהג ולהעלות את הסיכון לתאונה".
מלבד החקירה הזו, ברשות הבטיחות חוקרים את טסלה בנוגע ל-11 תאונות שבהן היו מעורבות המכוניות של החברה שהשתמשו בתוכנות לסיוע בנהיגה. התאונות הללו היו אחראיות על מקרה מוות אחד ו-17 פצועים.
2 צפייה בגלריה
משחקי וידאו ממושב הנהג של טסלה 3
משחקי וידאו ממושב הנהג של טסלה 3
משחקי וידאו ממושב הנהג של טסלה 3. מעלים משמעותית את הסיכון לתאונה
(צילום: AP)
לפי הרגולטורים האמריקאים, הסחות דעת בעת הנהיגה הן אחד מהסיכונים הגדולים ביותר בכבישים בארה"ב. לפי ההערכות, 3,142 אנשים נהרגו בתאונות ב-2019 שהיו מעורבים בהן נהגים שדעתם הוסחה.
החקירה סביב משחקי המחשב במכוניות טסלה החלה בשל תלונה שהוגשה בנובמבר על ידי בעלים של אחת המכוניות. לפי התלונה, הפיצ'ר מאפשר לשחק משחקי מחשב ולגלוש באינטרנט בזמן הנהיגה.
"מדוע היצרן רשאי ליצור מערך משחקי וידיאו שמשתלט על שני שלישים של המסך עליו מסתמך הנהג לכל הנתונים לגבי כלי הרכב?" נכתב בתלונה.