סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

פייסבוק: נפסיק את העבודה על גרסת אינסטגרם לילדים

זאת בעקבות ביקורת קשה מצד משתמשים ומחוקקים בארה"ב, החוששים לפגיעה במשתמשים; לפי הודעת החברה, הפרויקט ייבחן בשלה מאוחר יותר, ולפי שעה אינסטגרם תתמקד בפיתוח צעדי בטיחות ופיקוח הורי

פייסבוק הודיעה כי היא מפסיקה את העבודה על גרסת ילדים לאינסטגרם, זאת לאחר שהחברה ספגה ביקורות נוקבות ממשתמשים ומחוקקים, כך לפי דיווח ב-CNBC. "אנחנו מאמינים שיצירת אינסטגרם ילדים היא הדבר הנכון, אך אינסטגרם והחברה האם פייסבוק, יבחנו מחדש את הפרויקט בזמן מאוחר יותר. בינתיים אינסטגרם תמשיך להתמקד בפיתוח צעדי בטיחות והרחבת הפיקוח ההורי", נמסר בהודעה שפרסמה החברה.


מנכ"ל אינסטגרם אדם מוסרי טען כי האפליקציה נועדה לגילאי 10-12. ההחלטה להקפיא את הפרויקט התקבלה לאחר שמוקדם יותר החודש פרסמו בוול סטריט ג'ורנל סדרה של כתבות לפיהם בפייסבוק ידעו כי אינסטגרם פוגעת בדימוי העצמי של נערות. בעיתון פרסמו תחקירים פנימיים שבוצעו ברשת החברתית בשלוש השנים האחרונות ובדקו את ההשפעות של אינסטגרם על בסיס משתמשים צעיר, והמסקנה הייתה שנערות הן הנפגעות הגדולות ביותר.

1 צפייה בגלריה
אינסטגרם ילדים סמארטפון
אינסטגרם ילדים סמארטפון
(צילום: שאטרסטוק)

על פי אחד המחקרים הפנימיים, בקרב צעירים שדיווחו על מחשבות אובדניות, 13% מהמשתמשים הבריטים ו-6% מהאמריקאים ייחסו את הבעיה לאינסטגרם.
פייסבוק ספגה אש בעקבות הפרסום והתגברו הקריאות לנסיגה מפרויקט אינסטגרם לילדים. במקביל, אנטיגונה דיוויס, אחראית הבטיחות בפייסבוק הוזמנה להעיד בפני תת הוועדה להגנה על הצרכן בסנאט.
"המבקרים נגד אינסטגרם לילדים יראו בהודעה הזו כהכרה שזה פרויקט גרוע, אך זה לא המקרה", כתב מוסרי בתגובה להחלטה. "המציאות היא שילדים גם ככה נמצאים באינטרנט, ואנחנו מאמינים שפיתוח חוויות מותאמות גיל שמתוכננות במיוחד עבורם היא אפשרות עדיפה בהרבה להורים מאשר המצב הנוכחי". עוד הוסיף כי באינסטגרם משעים את העבודה כדי לענות לחששות של הורים, מומחים, קובעי המדיניות ורגולטורים.
באינסטגרם מתכוונים גם להרחיב את הכלים לפיקוח הורי על חשבונות צעירים. "הכלים החדשים האל ויעניקו להורים דרך משמעותית לעצב את חוויית הצעירים", סיכם מוסרי.