$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק מתכננת גרסה לאינסטגרם לילדים עד גיל 13

דובר פייסבוק: "אנחנו בוחנים את האפשרות של הבאת חוויה בשליטת ההורים לאינסטגרם כדי לעזור לילדים לשמור על קשר עם החברים שלהם, לגלות תחביבים חדשים ועוד"

חדשות חוץ 12:2121.03.21

אינסטגרם מתכוונת להשיק גרסה של אפליקציית התמונות הפופולארית המיועדת לגילי 13 ומטה, כך אישר מנהל אינסטגרם אדם מוסרי לאתר באזפיד. לדבריו, החברה מודעת לכך שהרבה ילדים מעוניינים להשתמש באפליקציה, אך הוסיף כי עוד לא נקבעה תוכנית מפורטת לנושא.

 

"חלק מהפתרון הוא ליצור גרסה של אינסטגרם לצעירים או ילדים, שבה להורים יש שקיפות או שליטה", אמר. "זה אחד הדברים שאנחנו בוחנים". לפי המדיניות הנוכחית של אינסטגרם, פתיחת חשבון מותרת לילדים מעל גיל 13.

 

 

"יותר ויותר ילדים מבקשים מההורים שלהם להצטרף לאפליקציות שעוזרות לשמור על קשר עם חברים", הוסיף ג'ו אוסברן, דובר פייסבוק – החברה האם של אינסטגרם. "כיום אין הרבה אופציות להורים, אז אנחנו עובדים על בניית מוצרים נוספים, כפי שעשינו עם מסנג'ר קידס, שמתאימים לילדים ומנוהלים על ידי ההורים. אנחנו בוחנים את האפשרות של הבאת חוויה בשליטת ההורים לאינסטגרם כדי לעזור לילדים לשמור על קשר עם החברים שלהם, לגלות תחביבים חדשים ועוד".

 

ו

ישאל שאה (Vishal Shah), סגן נשיא באינסטגרם אף פרסם ברשת הפנימית של החברה כי פרויקט לצעירים הוא בראש סדר העדיפויות של החברה. חטיבת המוצר הקהילתי (Community Product Group) תתמקד לדבריו בנושאי פרטיות ואבטחה "כדי להבטיח את החוויה הבטוחה ביותר האפשרית לנוער". מוסרי יפקח על הפרויקט לצידה של סגנית הנשיא פאבני דיוואנג'י, שהיתה אחראית גם על יוטיוב קידס בתקופת עבודתה בגוגל.

 

פייסבוק השיקה ב-2017 גרסה חופשייה מפרסומות של פלטפורמת ההודעות שלה המיועדות לילדים בגילאי 12-6. אולם, ארגונים למען ילדים טענו כי זה מוצר הפוגע בילדים וקראו למנכ"ל מארק צוקרברג לבטל זאת. ב-2019 באג במערכת אף אפשר לילדים להצטרף לקבוצות צ'אט עם אנשים זרים. בפייסבוק טענו כי סגרו את הקבוצות הלא מאושרות, וכי התקלה השפיעה על "מספר קטן של משתמשים".

 

x