סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

אינסטגרם התנצלה על צנזור הכרזה לסרט של אלמודובר, והחזירה אותה

מדובר בכרזה לסרטו החדש של הבמאי הספרדי ששמו Madres Paralelas שכוללת פטמה נשית. פייסבוק, בעלת אינסטגרם, הסבירה את סיבוב הפרסה: "יש לנו יוצאים מהכלל שמאפשרים הצגת עירום בנסיבות מסוימות, שכוללים הקשר אמנותי ברור"

אינסטגרם התנצלה לאחר שהסירה מהפלטפורמה את הכרזה לסרטו החדש של הבמאי הספרדי פרדו אלמודובר מכיוון שהציגה פטמה נשית ואח"כ החזירה אותה, כך דיווחה סוכנות הידיעות AP. הכרזה הועלתה לראשונה לרשת החברתית ביום שני.


פייסבוק, החברה האם של אינסטגרם, מסרה כי תמונות של הכרזה לסרט Madres Paralelas (אמהות מקבילות) שמציגה פטמה עם טיפת חלב הוסרו מהפלטפורמה "בשל הפרת הכללים שלנו נגד עירום. עם זאת, יש לנו יוצאים מהכלל שמאפשרים הצגת עירום בנסיבות מסוימות, שכוללים הקשר אמנותי ברור. לפיכך, החזרנו את הפוסטים שמשתפים את כרזת הסרט של אלמודובר לאינסטגרם, ואנחנו מתנצלים על כל בלבול שנגרם", מסרה החברה בהודעתה.
2 צפייה בגלריה
פדרו אלמודובר סרט Madres Paralelas אמהות מקבילות
פדרו אלמודובר סרט Madres Paralelas אמהות מקבילות
פדרו אלמודובר והכרזה לסרט Madres Paralelas
(צילום: AP / Mubi)
החוקים הנוקשים של פייסבוק ואינסטגרם נגד עירום נשי, הובילו ליצירת ההאשטאג #FreetheNipple, שמשמש אמנים ומפורסמים רבים שמנסים להציג פטמת בניגוד לחוקים. האיסור כאמור לא חל על הצגת פטמות של גברים.
חוויאר חאאן, המעצב הספרדי של הכרזה, הודה כי חשש שתהיה בעיה להציג אותה ברשתות החברתיות, אך החליט להישאר נאמן לחזון שלו לאחר שקיבל את תמיכת מאלמודובר. "הוא אמר לי שהוא יוצר סרטים עם כרזות כל חייו, הרבה לפני אינסטגרם, והוא ימשיך לעשות זאת גם אחרי האינסטגרם", סיפר.
2 צפייה בגלריה
פדרו אלמודובר פנלופה קרוז כוכבת סרט אמהרות מקבילות Madres paralelas
פדרו אלמודובר פנלופה קרוז כוכבת סרט אמהרות מקבילות Madres paralelas
פדרו אלמודובר עם פנלופה קרוז, כוכבת הסרט Madres paralelas
(צילום: AP)
"זה כנראה הדימוי הראשון שראיתי לאחר שנולדתי. חברה כמו אינסטגרם אומרת לי שהעבודה שלי מסוכנת, שאנשים לא צריכים לראות אותה, שזו פורנוגרפיה. לכמה אנשים הם אומרים שהגוף שלהם רע, שהגוף שלהם מסוכן?" הוסיף חאאן. לדבריו, הוא זכה לתמיכה גורפת מצד אלפי אנשים, שאף פרסמו מחדש את תמונת הכרזה.
הסרט שמאחורי הכרזה בכיכובה של פנלופה קרוז יפתח את פסטיבל הסרטים של ונציה ב-1 בספטמבר.