סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

Avo מפטרת את כל עובדיה בישראל

שבועיים לאחר שפיטרה 500 עובדים במכה, חברת ריכוז המשלוחים לבנייני דירות ומשרדים שהוקמה ב-2017 החליטה לסגור את פעילותה בישראל, לפטר את העובדים וככל הנראה גם לצמצם משמעותית את הפעילות בארצות הברית. החברה העסיקה עד לאחרונה 750 עובדים

חברת Avo הישראלית שפיטרה לאחרונה מאות מעובדיה בישראל ובארצות הברית סוגרת את פעילותה בישראל ומפטרת את כל עובדיה המקומיים. על פי הערכות, החברה נמצאת על סף סגירה מלאה ומחפשת רוכש לפעילותה בארצות הברית.

לאחרונה חשף כלכליסט כי החברה שהעסיקה 750 עובדים בישראל ובארצות הברית פיטרה כ-500 עובדים, מתוכם 350 עובדים בישראל. לאחר ההודעה על הפיטורים אמר מנכ"ל החברה דקל ולצר כי בכוונתו להתמקד בפעילות המשרדית של החברה. כעת נראה שהחברה תצמצם משמעותית גם את הפעילות בארצות הברית. בסיום התהליך יישארו בחברה עשרות בודדות של עובדים.
ולצר כתב בחשבון הליקדנאין שלו: "לצערי נאלצנו להמשיך להגיב באופן מיידי לשינויים המתרחשים בשוק ולמציאות המורכבת שממנה לא ניתן, לא אחראי ואסור להתעלם - והחלטנו לסגור את הפעילות העסקית בישראל תוך התאמת פעילות החברה בארה״ב למצב החדש בשוק".
החברה הוקמה ב-2017 על ידי ולצר, אלוף ישראל בטניס לשעבר, כחברה לריכוז משלוחים למוצרי תינוקות להורים בפעוטונים בתל אביב. בהמשך היא הפכה לחברה שמאגדת בנייני דירות, בנייני משרדים וחברות גדולות לרשת צרכנית באמצעות פלטפורמה טכנולוגית המאפשרת לכל עובד או דייר להזמין מוצרים שונים ללא דמי משלוח. היום רשומים בחברה אלפי בניינים, תאגידים, אוניברסיטאות ובתי חולים. החברה מחזיקה מחסן גדול בתל אביב ובו המוצרים העיקריים שנרכשים, לרבות מוצרי חלב, חיתולים וטואלטיקה.
1 צפייה בגלריה
דקל ולצר מנכ"ל AVO
דקל ולצר מנכ"ל AVO
דקל ולצר מנכ"ל AVO
(צילום: סטפן קופקו)
בראיונות שנתן לכלכליסט בעבר הסביר ולצר את התהליך: "צריך לבצע הזמנה עד 11 בבוקר - ואז אנחנו עושים הכל, את כל האופרציה. אנחנו לא רק המשלוח, לא רק המחסן ולא רק הטכנולוגיה. בחרנו ללכת על הכל, כי את המודל שלנו אין בשום מקום. לא בארץ ולא בעולם. אנחנו מפתחים את התוכנה ואת האתרים".
Avo גייסה עד היום כ-80 מיליון דולר. בין משקיעיה: Joey Low, המאיץ היוקרתי Ycombinator, קרן Insight Partners F2 Capital, Kleiner Perkins, IBI Tech Fund, הפניקס ו- JLL Spark. שאר מייסדי החברה הם עידן הרשקו, סמנכ"ל לקוחות; ניר סמדר, סמנכ"ל מוצר; ונרי בלומן, סמנכ"ל התפעול.