סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
הבדיחה של EA שהכעיסה את עובדי החברה

ענקית המשחקים התבדחה על חשבונם של משחקים לשחקן יחיד, מה שעורר זעם ברשת - וגם במשרדי EA עצמה. צוותי פיתוח של משחקי יחידים חשו כי החברה לועגת למאמציהם, בייחוד בשל היחס המזלזל ש-EA הפגינה בעבר כלפי הז'אנר

לפני כשבוע, חשבון הטוויטר הרשמי של ענקית המשחקים EA צייץ בדיחה גרועה: "הם 10 אבל הם רק אוהבים משחקים לשחקן יחיד". כלומר, הסאבטקסט הוא: "משחקים לשחקן יחיד הם זבל". בתגובה, האינטרנט - כדרכו בקודש - לעג ליצרנית סדרות משחקי ה"סימס" ופיפ"א. על פי דיווח חדש מאת "USA Today", החברה עדיין מתמודדת עם עובדים שתובעים את עלבונם.
על פי הדיווח, תוך שעה מעליית הציוץ לאוויר, הוא החל מסתובב בקבוצות הצ'אט הפנימיות של EA, בהן העובדים שיתפו את התגובות הנזעמות - חלקן גם מבכירים בחברה בהווה, כמו וינס זמפלה (Vince Zampella), מנהל אולפני Respawn שבבעלות EA, שמפתחים בימים אלה את משחק ההמשך ל"Jedi: Fallen Order", משחק לשחקן יחיד מ-2019 שקצר שבחים רבים.
ענקית הגיימינג הוותיקה ניסתה להציל את עצמה ממבוכה וכתבה שעה לאחר מכן: "הלעג מוצדק. אנחנו נקבל את ההפסד הזה כי לשחק במשחקים לשחקן יחיד בעצם הופך אותך ל-11 מתוך 10". על פי הדיווח, האינטרנט אמנם המשיך הלאה, אבל בחברה עדיין מתקיימות פגישות בין בכירים שהרגישו כי המשחק לועג למשחקים שהם מפתחים בימים אלה ולצוותי העובדים שלהם.
1 צפייה בגלריה
מתוך המשחק "Jedi: Fallen Order"
מתוך המשחק "Jedi: Fallen Order"
מתוך המשחק "Jedi: Fallen Order"
(צילום: Respawn/EA)
מתברר שמי שמתפעל את חשבון הטוויטר של EA אינו עובד בחברה. על פי מקורות ששוחחו עם "USA Today", סביר כי מי שפרסם את הבדיחה הידועה לשמצה לא ידע כיצד היא צפויה להתקבל ברשת. ב-2010, צוטט נשיא החברה דאז, פרנק גיבו (Frank Gibeau), כמי שהספיד את המשחקים לשחקן-יחיד. מקור ב-EA מסר לעיתון, "אני בטוח ב-99% שהאדם שפרסם את הציוץ לא מודע להערה הזו".
ל-EA אכן יש היסטוריה בעייתית בכל הנוגע למשחקים לשחקן יחיד. בעשור האחרון, החברה זנחה משחקי יחידים והתמקדה במשחקים רבי-משתתפים, שחלקם ניסו לסחוט כמה שיותר כסף מהשחקנים. בפיפ"א "Ultimate Team" ניתן להרכיב את נבחרת החלומות - תמורת סכומים שיכולים להאמיר למאות דולרים. המשחק "Star Wars Battlefront 2" תבע משחקנים להשקיע אלפי שעות כדי להשיג דמויות אגדיות כמו דארת' ויידר ויודה - או לבזבז מאות ואלפי דולרים על קופסאות שלל (Loot Boxes), מכניקה נצלנית שהשוותה לא פעם להימורים. בעקבות הזעם של השחקנים, החברה נאלצה לשנות מן היסוד את כל מערכת צבירת הנקודות של המשחק.