סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
נטפליקס תציע למנוייה 50 משחקים עד סוף השנה

כל המשחקים צפויים להיות מיועדים למובייל, אך החברה "בוחנת הזדמנויות מכל כיוון". החברה קנתה שלושה אולפנים כדי לפתח משחקים מקוריים משלה. על רקע הצניחה בשווי המנייה, נטפליקס מחפשת אפיקי צמיחה חדשים

בחודש נובמבר, דשדשה נטפליקס לתוך שוק הגיימינג כאשר החלה להציע חמישה משחקי מובייל דרך האפליקציה שלה. לאורך זמן, מבחר המשחקים גדל ועומד כעת על 18. על פי דיווח ב"וושינגטון פוסט", החברה מתכננת להגדיל את ההיצע ל-50 משחקים עד סוף 2022.
הדיווח לא חשף אילו משחקים צפויים להצטרף לשירות הסטרימינג, אך נטפליקס צפויה לדבוק במשחקי מובייל לעת עתה. ענקית הסטרימינג גם החלה לרכוש מפתחות משחקים קטנות. בספטמבר רכשה נטפליקס את אולפן המשחקים "נייט סקול" (Night School) תמורת סכום לא ידוע. בחודש שעבר, קנתה נטפליקס שני אולפנים נוספים, Boss Fight Entertainment ו-Next Games. את האחרון רכשה נטפליקס תמורת 72 מיליון דולר. "ביצענו את הרכישות הקטנות הללו כדי לבסס את הידע המקצועי והיצירתי שלנו, על מנת שנוכל לעשות התקדמות משמעותית בהמשך", אמר מנכ"ל נטפליקס, ריד הייסטינגס (Reed Hastings), בשיחה עם משקיעים בשבוע שעבר.
למרות שנטפליקס תתמקד במשחקי מובייל בשלב זה, מקור המקורב לחברה אמר ל"וושינגטון פוסט" כי נטפליקס "בוחנת הזדמנויות תוכן העוסק במשחקי מחשב מכל כיוון". עד היום, נטפליקס בעיקר עסקה בעיבודים טלוויזיוניים למשחקי מחשב, כמו הסדרות "The Witcher", "Cuphead", "Castlevania" ו-"League of Legends".
על פי הדיווח, המטרה של נטפליקס היא לבנות ולבסס מודל עסקי שיכול ליצור חיבור בין מה מה שאנשים משחקים לבין מה שהם צופים בו. לאחרונה הודיעה החברה על רכישת הזכויות לעיבוד משחק הקלפים הפופולרי "Exploding Kittens" למשחק מחשב שיושק בשירות הסטרימינג בחודש הבא, ולסדרה מצוירת שתעלה לאוויר בשנה הבאה.
הניסיון של נטפליקס להתרחב לתחומי בידור חדשים אינו מפתיע, בהתחשב בתוצאות הכספיות המאכזבות שלה. מניית נטפליקס איבדה כמעט מחצית משוויה בשבוע האחרון, לאחר שהחברה דיווחה לראשונה מזה עשור על ירידה במספר המנויים. החברה מסרה כי איבדה 700 אלף מנויים כאשר הפסיקה את פעילותה ברוסיה, על רקע הפלישה הרוסית לאוקראינה. לשיטתה של נטפליקס, התחרות העזה בתחום הסטרימינג ואנשים שחולקים סיסמאות משתמשים הם האשמים בירידת מספר המנויים.