סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
נמאס מ"סיינפלד"? ממחר: משחקים יהיו זמינים באפליקציית נטפליקס באנדרואיד

ענקית הסטרימינג תציע חמישה משחקים הישר ממסך הבית של היישומון. זאת לאחר פיילוט בן מספר חודשים שנערך בפולין, איטליה וספרד. המשחקים יהיו זמינים בעתיד גם למשתמשי האייפון. זהו הצעד המשמעותי ביותר של נטפליקס בתחום הגיימינג מאז שהכריזה על שאיפותיה להתרחב בכיוון זה

נטפליקס הכריזה הערב (ב') על צעד גדול כחלק משאיפותיה להיכנס לשוק הגיימינג: החל מה-3 בנובמבר, כל מנויי שירות הסטרימינג יוכלו לשחק בחמישה משחקים דרך מכשירי אנדרואיד, ללא תוספת תשלום. את המשחקים ניתן יהיה להוריד דרך חנות היישומונים של גוגל, ולאחר מכן, ניתן יהיה לגשת אליהם ישירות ממסך הבית של היישומון. לדברי החברה, המשחקים יהיו זמינים גם ביישומון ה-iOS בתאריך עתידי.
באוגוסט, הכריזה נטפליקס על תחילתו של פיילוט גיימינג בפולין ביישומון האנדרואיד. במסך הבית, החברה הציעה למשתמשים שני משחקים המבוססים על סדרת המקור של נטפליקס, "דברים מוזרים" (Stranger Things). בחודש שעבר, הרחיבה את הפיילוט לשתי מדינות נוספות - איטליה וספרד - והציעה עוד שלושה משחקי קז'ואל קלילים וחינמיים - שלא קשורים לאף אחת מסדרות או סרטי המקור של ענקית הסטרימינג. כעת, חמשת המשחקים הללו יהיו זמינים - ללא פרסומות או תשלום - לכל משתמשי האנדרואיד. המשחקים יהיו זמינים לכל הפרופילים המחוברים לאותו חשבון נטפליקס, מלבד חשבונות המיועדים לילדים.
בחודש ספטמבר, רכשה נטפליקס את אולפן המשחקים נייט סקול (Night School), הידוע בעיקר בשל המשחק עטור השבחים "Oxenfree" משנת 2016. עם זאת, המשחק לא יוטמע בשלב זה בשירות הסטרימינג. החברה גם גייסה באחרונה ראש חטיבת משחקים חדש, מייק ורדו (Mike Verdu), לשעבר בכיר ב-EA ובאוקולוס (Oculus), זרוע המציאות המדומה של פייסבוק.
עד כה, דשדשה החברה בניסיונותיה להיכנס לשוק הגיימינג. בדו"ח הרבעון השני לשנת 2021, דיווחה נטפליקס למשקיעיה כי בכוונתה להתרחב אל שוק הגיימינג - והשקת המשחקים לכלל משתמשי האנדרואיד הוא צעד גדול בכיוון זה. כבר לפני שנתיים, העידה החברה כי היא "מתחרה עם המשחק 'פורטנייט' (ומפסידה) יותר משהיא מתחרה עם HBO" - זאת כעקיצה לחברת הכבלים.
נטפליקס כאמור הפיצה מספר משחקים קלילים המבוססים על סדרת המד"ב שלה "דברים מוזרים", וכן משחק המבוסס על "3%", סדרת מתח ברזילאית, גם היא מבית נטפליקס. נטפליקס גם התנסתה בסדרות ובסרטים אינטראקטיביים דמויי-משחק, כמו "מראה שחורה: בנדרסנאץ' (Bandersnatch)", המאפשרת לצופים להשפיע על הבחירות של הדמות הראשית בסרט.