סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
אדם נוימן: "יש לי חרטות, הערכות השווי האסטרונומיות של WeWork 'עלו לי לראש'"

מייסד חברת שיתוף המשרדים, שהודח מתפקידו לאחר ניסיון ההנפקה הכושל, השתתף בכנס של הניו יורק טיימס. לדבריו, "הערכות השווי גרמו לנו להרגיש שאנחנו צודקים, ושסגנון הניהול שלי הוא הנכון באותה תקופה"; בתשובה לשאלה בנוגע לדיווחים על שתייה מופרזת וצריכת סמים על ידי העובדים, השיב: "היתה לנו תרבות של כיף"

אדם נוימן, מייסד חברת שיתוף המשרדים WeWork, מודה כי יש לו חרטות לגבי אופן תפקודו כמנכ"ל החברה, וכי הערכות השווי האסטרונומיות שלה "עלו לו בשלב מסוים לראש".


"היה לי הרבה זמן לחשוב, ויש כמה לקחים וחרטות", אמר אמש נוימן בכנס של הניו יורק טיימס.
נוימן שמר על פרופיל נמוך מאז הודח ב-2019 מתפקיד מנכ"ל WeWork על רקע ניסיון ההנפקה הכושל - כך שמדובר בראיון הראשון של היזם הישראלי מאז עזב את החברה שייסד.
הערכת השווי הגבוהה ביותר של WeWork בתקופת כהונתו של נוימן עמדה על 47 מיליארד דולר. "כן, הערכות השווי גרמו לנו להרגיש שאנחנו צודקים, ושסגנון הניהול של היה הסגנון הנכון באותה תקופה. אז כן, אני חושב שהושפעתי מזה", אמר.
בנוגע להערכת השווי הגבוהה הוסיף נוימן: "כשכל העולם אומר לך את זה, אז כן, האמנו בזה וחשבנו שזה באמת קורה". לדבריו, הוא איבד את ההתמקדות בליבת העסק, "ובמה שהעסק אמור להיות".
בהמשך סיפר נוימן כי ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי.פי.מורגן, המליץ לו באופן אישי לפרוש מהחברה שלושה ימים לפני שעשה זאת: "הוא אמר לי, 'אדם עשית עבודה מעולה עד עכשיו אבל עלייך לשים את החברה לפני הכל. סמכתי על ג'יימי והערצתי את ג'יימי, אני עדיין מעריץ אותו".
נוימן הודה כי הגזים בדיבורים בפגישה שקיים עם מנכ"ל אפל טים קוק (שמועדה ומיקומה לא ידועים): "זה היה חסר כל היגיון. היתה לי הזדמנות לשבת מול האדם הגדול הזה וללמוד, אבל הייתי עסוק בדיבורים. לא הייתי במקום הנכון". מייסד WeWork הוסיף כי קיווה שקוק ישתתף בכנס, "כדי שאוכל לדבר איתו שוב ולהתנצל על כך שהייתי אדיוט בפגישה הראשונה".

1 צפייה בגלריה
אדם נוימן מייסד ומנכ"ל לשעבר WeWork  אוקטובר 2021
אדם נוימן מייסד ומנכ"ל לשעבר WeWork  אוקטובר 2021
אדם נוימן
(צילום: בלומברג)

בסופו של דבר, WeWork הונפקה בחודש שעבר בבורסת ניו יורק, שנתיים לאחר ביטול התוכניות המקוריות והדחת נוימן.
לגבי החרטות, נוימן אמר שהוא מרגיש רע בעיקר כלפי העובדים שפוטרו לאחר עזיבתו. לדבריו, "התפיסה לפיה החברה עברה מהערכת שווי של 47 מיליארד דולר ל-9 מיליארד דולר ואני הרווחתי בזמן שהחברה הידרדרה היא שגויה לגמרי". זאת על אף שחבילת התגמולים של נוימן נחשבת לאחת הגדולות בהיסטוריה. המשקיעה הגדולה סופטבנק שילמה לו מעל 198 מיליון דולר, ובנוסף קיבל מניות בשווי מעל 200 מיליון דולר כל עוד מחיר המניה נסחר מעל 10 דולרים.
נוימן נשאל גם על הדיווחים על שתייה מופרזת וצריכת סמים על ידי העובדים באירועים של WeWork, ועל כך השיב: "היתה לנו תרבות של כיף", אך הודה שהתרבות הזו היתה צריכה להתבגר ביחד עם החברה. "אני חושב שזה היה יכול לקרות מוקדם יותר".