סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

שנתיים אחרי, ו-38 מיליארד פחות: נוימן עורך "מסיבת הנפקה" לעובדים ב-WeWork

לפי דיווח ב"פייננשל טיימס", המסיבה לקראת ההנפקה היום תתקיים אחרי שנתיים של מחלוקות בין נוימן לסופטבנק, ואחרי מיזוג עם הספאק BowX Acquisition, במלון סטנדרד בניו יורק. השווי של WeWork בהנפקה עומד על 9 מיליארד דולר, לאחר שבהנפקה הראשונה שבוטלה הוענק לה שווי של 47 מיליארד דולר

מייסדי WeWork, אדם נוימן ומיגל מקלווי, הזמינו את העובדים הראשונים של חברת שיתופי המשרדים למסיבה לרגל ההנפקה המתוכננת היום (ה'), במחווה של תמיכה לאחר שנתיים של מחלוקות בין נוימן לסופטבנק – המשקיעה הגדולה ביותר בחברה, כך לפי דיווח ב"פייננשל טיימס".


לפי אנשים שהוזמנו לאירוע, מקלווי הזמין מעל מאה מהעובדים הראשונים בחברה למסיבה שתתקיים בשעות הבוקר במלון סטנדרד בניו יורק.

2 צפייה בגלריה
מייסד סופטבנק מאסיושי סאן
מייסד סופטבנק מאסיושי סאן
מייסד סופטבנק מאסיושי סאן
(צילום: בלומברג)

ההנפקה יוצאת לדרך לאחר שבעלי המניות בחברת הספאק BowX Acquisition אישרו השבוע את המיזוג עם WeWork. העסקה מעניקה לחברה הערכת שווי של 9 מיליארד דולר, זאת בעוד שלקראת ההנפקה המתוכננת הראשונה של החברה ב-2019 היא טענה להערכת שווי של 47 מיליארד דולר.
כישלון ההנפקה המתוכננת הראשונה בשילוב ביקורת על התנהלותו האישית הובילו להדחתו של נוימן מתפקיד המנכ"ל, וסופטבנק נאלצה להזרים הון חדש לחברה. הוא מחזיק כעת ב-11% מהחברה, זאת לאחר שכלי השקעות שבשליטתו מכר מניות בשווי 578 מיליון דולר לסופטבנק. נוימן סופטבנק נקלעו גם לסכסוך משפטי שהוסדר לאחר שהחברה היפנית העניקה לו מזומן ומניות בשווי של קרוב ל-450 מיליון דולר.
נוימן יורשה למכור מניות רק אחרי 9 חודשים
כל העובדים שהוזמנו למסיבה היום מחזיקים גם במניות ויוכלו למכור את האחזקה שלהם לאחר התחלת המסחר במניה. לעומת זאת, מקורב ציין שנוימן אינו מורשה למכור את המניות שלו, אלא רק תשעה חודשים לאחר שהחברה הופכת ציבורית.
נוימן ומקלווי אמנם לא נצפו יחד מאז פרישתו של נוימן, אך שמרו על קשר ולפי המקורבים מתכוונים להיות במלון כדי "לחגוג" כשההנהלה הנוכחית של WeWork תצלצל בפעמון בבורסת ניו יורק. "הם רואים בכך אישור" למודל העסקי שהם פיתחו, הסביר אחד המקורבים.

2 צפייה בגלריה
מימין מיגל מקבלי  Miguel McKelvey אדם נוימן מייסדי WeWork
מימין מיגל מקבלי  Miguel McKelvey אדם נוימן מייסדי WeWork
מימין: מיגל מקלווי ואדם נוימן, מייסדי WeWork
(צילום: בלומברג)

ההנהלה החדשה פועלת לחסוך בעלויות, אך עבור 2020 דווח על הפסד של 3.2 מיליארד דולר והפסד של 3 מיליארד דולר במחצית הראשונה של 2021, כולל הוצאה חד-פעמית של 500 מיליון דולר כחלק מההסדר עם נוימן. העסקה עם BowX תספק לחברה 1.3 מיליארד דולר, כולל השקעה בגובה 150 מיליון דולר מחברת הנדל"ן קושמן אנד ויקפילד.
יו"ר WeWork הנוכחי, מרצ'לו קלאורה, צייץ אתמול בטוויטר כי החברה "כותבת פרק נוסף במה שיהפוך לסיפור הקאמבק המדהים ביותר".