סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
האם שלוש השחקניות העיקריות בעולם הקונסולות ישתפו פעולה?

פיל ספנסר, ראש חטיבת אקס בוקס במיקרוסופט, עלה השבוע לשידור כשקונסולת סוויץ' של נינטנדו יושבת על המדף מאחוריו, ובהזדמנות אחרת שיבח את השלט של הפלייסטיישן 5. האם מדובר בדף חדש בתחרות בין החברות?

התחרות בין שלוש השחקניות העיקריות בעולם הקונסולות, מיקרוסופט, סוני ונינטנדו היא בדרך כלל אכזרית למדי, אבל תחת הנהגתו של פיל ספנסר, ראש חטיבת אקס בוקס במיקרוסופט, היא הפכה בשנים האחרונות לכזו שמצליחה לנהל יחסים נעימים יותר עם המתחרות, ואפילו הולידה כמה שיתופי פעולה.
בשבועות האחרונים ספנסר עולה לשיחות וידאו וראיונות כשהוא מצולם במשרד הביתי שלו, וצופים חדי עין שמו לב שעל אחד המדפים מאחוריו יושבת קונסולת סוויץ' של נינטנדו.
4 צפייה בגלריה
מנהל חטיבת Xbox במיקרוסופט פיל ספנסר
מנהל חטיבת Xbox במיקרוסופט פיל ספנסר
מנהל חטיבת Xbox במיקרוסופט, פיל ספנסר
(צילום: בלומברג)
בראיון לפודקאסט של ערוץ היוטיוב Kinda Funny, הסביר ספנסר שהקונסולה על המדף מסמלת עבורו את החברות האמיצה שהצליח לפתח עם המתחרים, ואף חשף שקיבל אותה באופן אישי בהשקת הסוויץ' ממנכ"ל נינטנדו אמריקה, דאג באוזר. ספנסר סיפר שהוא רכש קונסולת סוויץ' נוספת, בה הוא גם משחק בשעות הפנאי.
באותו פודקאסט דיבר ספנסר על העתיד של האקס בוקס ואמר שלא מתוכננות גרסאות חדשות לקונסולה עצמה, אבל בהחלט נשקלים שינויים שאפשר יהיה לבצע בשלט שלה, כדי לשפר אותו. הוא ציין לטובה את השלט החדש של הפלייסטיישן 5, שעבר שינוי רציני, אחרי שבארבע הדורות הקודמים של המכשיר המראה נותר אחיד.
4 צפייה בגלריה
שלט משחק Xbox Series X Xbox Series S
שלט משחק Xbox Series X Xbox Series S
Xbox Series X Xbox
(צילום: : יח"צ)
הוא שיבח את הטכנולוגיות החדישות שסוני הטמיעו בשלט, כמו הפידבק ההפטי, שהוא גרסה משוכללת יותר של פונקציית הרטט שמוכרת כבר שנים, וכפתורי טריגר עם לחץ מתכוונן, שיכולים להתרכך ולהתקשות לפי הצורך של המפתחים כדי לדמות למשל כלי נשק שונים בלחיצה עליהם. ספנסר אף אמר שמדובר בטכנולוגיות מעניינות במיוחד, שלא מן הנמנע שמיקרוסופט יאמצו חלק מהן לגרסה החדשה של השלט שלהם.
4 צפייה בגלריה
נינטנדו סוויץ' קונסולת משחק
נינטנדו סוויץ' קונסולת משחק
סוויץ', קונסולת משחק של נינטנדו
(Nintendo)
מנויים לשירות הלייב של אקס בוקס קיבלו בתחילת השנה סקר עם שאלות בנוגע לשלט הקיים, ונשאלו בו מה דעתם על כמה מהפיצ'רים שקיימים בשלט של סוני, כך שלא מפתיע לשמוע שמיקרוספט שוקלת, ואולי אפילו כבר מפתחת, גרסה חדשה עם חלק מהפיצ'רים. שיתוף הפעולה עם סוני, שספנסר אחראי אליו באופן ישיר, עשוי לכלול גם שיתוף מפרטים טכניים בין החברות כדי לעזור בפיתוח השלטים החדשים, פעולה שיכולה להוביל לעוד שיתופי פעולה טכנולוגיים מסקרנים בעתיד.
4 צפייה בגלריה
סוני פלייסטיישן 5 גיימינג משחקי וידאו
סוני פלייסטיישן 5 גיימינג משחקי וידאו
פלייסטיישן 5 של סוני
(צילום: רויטרס)