סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

איטליה קנסה את גוגל ב-123 מיליון דולר על ניצול כוחה לרעה

לטענת הרגולטורים האיטלקים, גוגל מנצלת את מעמדה הדומיננטי באמצעות מערכת ההפעלה אנדרואיד וחנות האפליקציות Google Play. כ-75% מהאיטלקים משתמשים במכשירי סמארטפון עם מערכת ההפעלה של אנדרואיד

הממונה על ההגבלים העסקיים באיטליה הטיל על גוגל קנס של 102 מיליון יורו (123 מיליון דולר) בשל ניצול מעמדה הדומיננטי ע"י מערכת ההפעלה אנדרואיד וחנות האפליקציות Google Play.
"באמצעות אנדרואיד וחנות האפליקציות גוגל פליי, גוגל מחזיקה במעמד דומיננטית שמאפשר לה לשלוט בקשר בין מפתחי האפליקציות למשתמשים", נמסר בהודעת הרגולטורים האיטלקים. לדבריהם, כ-75% מהאיטלקים משתמשים במכשירי סמארטפון עם מערכת ההפעלה של אנדרואיד.
2 צפייה בגלריה
מטה גוגל מאונטיין וויו קליפורניה
מטה גוגל מאונטיין וויו קליפורניה
מטה גוגל בקליפורניה
(צילום: איי פי)
לפי הרגולטורים, גוגל לא אפשרה ל- JuicePass, אפליקציה המעניקה שירותים לבעלי מכוניות חשמליות ושייכת ל-Enel X לפעול באנדרואיד אוטו – שמאפשרת לאפליקציות להיות בשימוש תוך כדי נהיגה מכיוון שהכל מוקרן על מסך בלוח המכוונים. החלטה שהגבילה לטענת הרגולטורים בצורה לא הוגנת את השימוש בה לטובת אפליקציית המפות של גוגל.
2 צפייה בגלריה
גוגל פליי  Google Play
גוגל פליי  Google Play
Google Play
(צילום: שאטרסטוק )
בפסיקה נכתב כי גוגל לא אפשרה את השימוש באפליקציה באנדרואיד אוטו במשך שנתיים, והמהלך פוגע ביכולת של Enel X לבנות מאגר משתמשים. "ההתנהלות הזו יכולה להשפיע על הפיתוח של שירותים בתחום המכוניות החשמליות בשלב קריטי, עם השלכות שליליות פוטנציאליות על ההתפשטות של מכוניות חשמליות", קבעו עוד הרגולטורים.
Enel X היא חטיבה של ענקית התשתיות האיטלקית אנל, והאפליקציה שבמוקד המחלוקת מאפשרת למשתמשים לאתר תחנות טעינה במפות ולצפות בפרטים.
מלבד הקנס, הרגולטורים ביקשו מגוגל לאפשר לאפליקציה לפעול באנדרואיד אוטו.
מגוגל לא התקבלה תגובה להחלטה.