$
חדשות טכנולוגיה

גוגל נקנסת על ידי צרפת בפעם השלישית ב-150 מיליון יורו

הקנס הושת עליה לאחר שהרגולטור הצרפתי מצא שהיא השתמשה לרעה בכוחה נגד מפרסמים. זהו הקנס השלישי נגד גוגל, לאחר שבקיץ נקנסה בידי ממשלת צרפת בכמיליארד יורו על עבירות מס ומוקדם יותר השנה ב-50 מיליון יורו

שירות כלכליסט 18:4123.12.19
רשות התחרות הצרפתית הודיעה שתשית על גוגל קנס של כ-150 מיליון יורו על שהשתמשה לרעה בכוחה ביחסה למפרסמים, והפעילה חוקים אותם לא שיקפה ללקוחות ושינתה ככל שחפצה. זהו הקנס הראשון שמוטל על ידי שומר הסף הצרפתי להגבלים עסקיים נגד חברת טכנולוגיה אמריקנית בסדרה של מספר התנגשויות של חברות כאלה עם הרשויות הצרפתיות מהתקופה האחרונה, והוא מוטל בשעה שגוגל עומדת בפני מספר גדל של חקירות בנוגע לשיטות העסקיות שלה משני צידי האוקיינוס האטלנטי. מגוגל נמסר שבכוונתה לערער על ההחלטה.

עם זאת זו אינה הפעם הראשונה שגוגל מסתבכת עם רשויות צרפת. בספטמבר האחרון היא הסכימה לשלם כמיליארד יורו כדי לחסל שומת מס שהיתה חייבת למדינה כמה שנים. בינואר שעבר היא נקנסה בכ-50 מיליון יורו על הפרת חוקי הפרטיות האירופים. חקירת הרשויות ארכה ארבע שנים והחלה בעקבות תלונה שהוגשה ע"י חברת גיבמדיה, חברה צרפתית שמנהלת מגוון של אתרים המציעים תחזיות מזג אוויר, מידע תאגידי וספרי טלפונים. גיבמדיה האשימה את גוגל שהשעתה את חשבון הגוגל Ads שלה ללא התראה מוקדמת.

צרפת וגוגל לא מסתדרות צרפת וגוגל לא מסתדרות צילום: Pixabay

 

הרגולטור הצרפתי אמר ששינוי תנאי השימוש והחוקים כרצונה, מהווה ניצול לרעה של כוח השוק של גוגל. "האופן בו נקבעים ומיושמים החוקים נותנים לגוגל כוח להכריע לחיים או למוות של עסקים קטנים שחיים בזכות השירות הזה," כך אמרה במסיבת עיתונאים ראש הרשות, איזבל דה סילבה. עוד נאמר שגוגל חסרה אובייקטיביות ויכולת חיזוי באופן בו היא מגדירה את חוקי גוגל Ads, שהוא השער עבור מפרסמים שרוצים להופיע בחלק הממומן של תוצאות החיפוש.

 

עם נתח שוק של כ-90% בעסקי החיפוש המקוונים, לגוגל יש אחריות להציע גישה הוגנת לגוגל Ads, כך אמר הרגולטור. "אחד העקרונות החשובים של חוק התחרותיות הוא שעם כוח רב מגיעה גם אחריות רבה," כך דה סילבה. "זה גם המוטו של ספיידרמן," היא הוסיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x