סגור
שורת הרווח דף כתבה חדש

"למתחמי הפינוי בינוי יהיו השלכות פנטסטיות על שוק הדיור ועל הכלכלה"

ההתחדשות העירונית מתפתחת בקצב מסחרר, ובסוף כולנו נרוויח מזה. עו"ד גלעד ברון על העבר, ההווה והעתיד של תחום הפינוי בינויבשנים האחרונות כולנו עדים להתפתחות אדירה של תחום ההתחדשות העירונית. בהתחלה, מרבית הפרויקטים בתחום שמרו על סדר גודל צנוע מאוד יחסית להיום והשתייכו בעיקר לעולם העיבוי במסגרת תמ"א 38/1 – חיזוק מבנים והוספה של דירות בודדות לכל בניין. בהמשך נכנסו פרויקטים של תמ"א 38/2 – הריסה ובנייה ומחדש, ולאחרונה התחום פונה בצורה מובהקת לכיוון מתחמי פינוי בינוי. במסגרת פרויקט פינוי בינוי מפונים עשרות ולעיתים אף מאות דיירים, בתיהם נהרסים ובמקומם עתידות לקום שכונות שלמות.
עו"ד גלעד ברון, שותף מייסד ומנהל של משרד עורכי הדין ברון ושות' המתמחה בתחום המקרקעין ובליווי פרויקטים של התחדשות עירונית ופינוי בינוי, פועל בתחום ההתחדשות העירונית כמעט מיומו הראשון. בשיחה איתנו הוא מספר על קצב ההתפתחות המסחרר של התחום, על תהליך ההתמקצעות שעברו כל המעורבים בו, לרבות בעלי הדירות, וכתוצאה מכך – על ההתייעלות הרבה בתחום.
עו"ד ברון מספר האם וכיצד ניתן לראות את סימני ההתייעלות גם בלוחות הזמנים של פרויקטים בתחום, מצביע על המגמות הנוכחיות הבולטות ומשתף בהצצה למה שצופן לנו העתיד. אז גם אם כל המדינה נראית לכם לפעמים כמו אתר בנייה אחד גדול – בסוף כולנו נצא מזה מורווחים. צפו