סגור
טיילור סוויפט מסע הופעות Eras Tour ארלינגטון טקסס מרץ 2023
טיילור סוויפט בהופעה (צילום: SUZANNE CORDEIRO / AFP)

"מאירה את העולם": טיילור סוויפט נבחרה לאשת השנה של מגזין טיים

כוכבת הפופ גברה על מועמדים כמו נשיא סין שי ג'ינפינג וסם אלטמן. מסע ההופעות של סוויפט, Eras Tour, הפך לאחד האירועים הגדולים בהיסטוריית הפופ, וצפוי להיות הראשון להגיע להכנסות של יותר ממיליארד דולר. "ההישגים של סוויפט כל כך גדולים שאין צורך לפרט אותם", נכתב במגזין

טיילור סוויפט נבחרה לאשת השנה של מגזין טיים. כוכבת הפופ גברה על שמות מכובדים, ביניהם סם אלטמן, המלך צ'רלס ונשיא סין שי ג'ינפינג, ואפילו ברבי הייתה ברשימת המועמדים לתואר.
אך בטיים בחרו בסופו של דבר בסוויפט ממספר סיבות, בראשן היותה כוח חיובי בשנה רוויה בחדשות רעות, כך לדבריו של העורך הראשי של המגזין סם ג'ייקובס. "בחרנו במישהי המייצגת שמחה, מישהי המאירה את העולם", אמר בריאיון ב"טודיי שואו" ברשת NBC.
סוויפט התגלתה השנה גם ככוח כלכלי. היא העבירה את מרבית השנה במסע ההופעות שלה, Eras Tour, שהפך לאחד האירועים הגדולים בהיסטוריית הפופ, וצפוי להיות הראשון להגיע להכנסות של יותר ממיליארד דולר. בנוסף, לפי ההערכות ההוצאות של המעריצים סביב סבב ההופעות עמדו על 5 מיליארד דולר והטיבו עם עסקים קטנים וגדולים. בכל עיר בה הופיעה, סוויפט גרמה לצמיחה כלכלית הודות לזינוק בפעילות של מסעדות ומלונות, מה שגרם לפוליטיקאים ממדינות כמו הונגריה ותאילנד להזמין אותה להופיע גם אצלם. בנוסף לכך, היא המשיכה ליהנות מהצלחה במצעדים הודות להוצאה של שני אלבומים מחודשים.
כוחה הפיננסי בא לידי ביטוי גם במערכת היחסים החדשה שלה עם שחקן הפוטבול טראוויס קלסי מקנזס סיטי צ'יפס, שמטיבה עם ליגת הפוטבול ועם הרייטינג של המשחקים. "ההישגים של סוויפט כאמנית – מבחינה תרבותית ומסחרית - כל כך גדולים שנראה שאין צורך לפרט אותם", כתבו במגזין.
סוויפט מצטרפת לרשימה מכובדת למדי של אנשים שזכו בתואר בשנים הקודמות, ביניהם נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי, אלון מאסק, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן וסגניתו קמלה האריס ופעילת האקלים גרתה ת'ונברג.