סגור
ניל יאנג תובע דונלד טראמפ
ניל יאנג (צילום: AP)

בלקסטון מציעה 1.5 מיליארד דולר עבור קטלוג השירים של קרן היפנוזיס

בכך עקפה חברת ההון סיכון הצעה בסך 1.4 מיליארד דולר שהוגשה מוקדם יותר השבוע על ידי חברת קונקורד. היפנוזיס מחזיקה את הזכויות לקטלוגים של ניל יאנג, שאקירה, בלונדי, ג'ורני, לינדזי באקינגהם ואחרים

מאבק השליטה על קרן השירים של היפנוזיס, עולה מדרגה, זאת לאחר שחברת ההון סיכון בלקסטון הציעה אמש (שבת) 1.5 מיליארד דולר עבור הקרן שנקלעה לקשיים, תוך שהיא עוקפת את הצעת קונקורד בסך 1.4 מיליארד דולר, שהוגשה מוקדם יותר השבוע, כך מפרסם אתר וראייטי. היפנוזיס מחזיקה את הזכויות לקטלוגים של ניל יאנג, שאקירה, בלונדי, ג'ורנינג, לינדזי באקינגהם ואחרים.
בלקסטון מחזיקה כבר שני רכיבים אחרים של היפנוזיס - קרן ההשקעות Hipgnosis Songs Capital וחברת הייעוץ Hipgnosis Song Management. לפי גורמים המעורבים בנושא, הצעת בלקסטון עדיין אינה "חלוטה".
"בלקסטון ממליצה לדירקטוריון היפנוזיס להכיר בגידול המשמעותי בערך לכל בעלי המניות, על פי הצעה של 1.24 דולר למניה, זאת לעומת 1.16 דולר שהציעה קונקורד", נמסר בהצהרת החברה.
היפנוזיס, שנוסדה ב-2018, עזרה לדחוף את השווי של קטלוגי המוזיקה לשיאים חדשים, והערך, עבור המחזיקים בזכויות, ממשיך לעלות. יש מי שטוענים שקטלוגי מוזיקה הם נכס יקר ערך כמו הנפט או הזהב. כך למשל, היפנוזיס שילמה כ-100 מיליון דולר עבור מחצית מקטלוג השירים של ניל יאנג; בעסקאות אחרות בוב דילן וברוס ספרינגסטין הרוויחו פי ארבעה עד שישה על היצירות שלהם.
בינתיים, המשקיעים התקשו להפיק תועלת מהקטלוגים שרכשה. שיעורי הריבית עלו ומחיר הקטלוגים הזמינים הפך ליקר באופן בלתי נסבל; השווי ל היפנוזיס צנח לפחות ממחצית מהשיא ב-2021 שעמד על 2.6 מיליארד דולר.