סגור

מייסד תגלית נאלץ להשיב עתיקות גנובות שרכש בשווי 70 מיליון דולר

על איש קרנות הגידור מייקל שטיינהרדט נאסר לרכוש עתיקות למשך שארית חייו, לאחר שחקירה גילתה שפריטים שנמצאים בבעלותו הגיעו אליו לאחר שנשדדו והוברחו. בין הפריטים: כלי שתייה שמתוארך ל-400 לפני הספירה, וערכו כיום הוא 3.5 מיליון דולר

על מייקל שטיינהרדט, מיליארדר אמריקאי ומייסד פרויקט תגלית, נאסר לרכוש עתיקות למשך שארית חייו, לאחר שחקירה גילתה שפריטים שנמצאים בבעלותו הגיעו אליו לאחר שנשדדו והוברחו. שטיינהרדט מסר עתיקות בשווי כולל של 70 מיליון דולר כחלק מעסקה שבמסגרתה לא יצטרך לעמוד מול אישומים פליליים. כך על פי דיווח באתר BBC.


האיסור שהוטל על חלוץ קרנות הגידור מרכישת עתיקות נוספות הוא הראשון מסוגו, כך אמרו התובעים. שטיינהרדט הכחיש מצידו שעבר על החוק. העסקה שאליו הגיע שמה קץ לחקירה שנוהלה בעניינו. בין 180 הפריטים שהוחרמו ממנו נמצא כלי שתייה שמתוארך לשנת 400 לפני הספירה, וערכו כיום הוא 3.5 מיליון דולר, וכן תיבת קבורה (לרנאקס) מהאי כרתים.
1 צפייה בגלריה
מייקל שטיינהרט איש פיננסים אמריקאי שהשקיע בישראל מייקל שטיינהרדט
מייקל שטיינהרט איש פיננסים אמריקאי שהשקיע בישראל מייקל שטיינהרדט
שטיינהרדט
(צילום: בלומברג)
התובע המחוזי של מנהטן, סיי וונס, אמר ששטיינהרדט הציג "תיאבון בלתי נדלה לעתיקות שנשדדו, מבלי שיתעכב על חוקיות מעשיו, לגיטימיות הפריטים שרכש ומכר, או הנזק התרבותי החמור שהוא זרע ברחבי הגלובוס".
הפריטים שהוחרמו הוברחו מ-11 מדינות והגיעו לשוק העתיקות הבין לאומי, כך מצאה החקירה. עורכי דינו של שטיינהרדט אמרו שהוא שמח שהחקירה הסתיימה וש"הפריטים שנגזלו יוחזרו לארצות המקור שלהם". הם הוסיפו גם שהוא עשוי לנסות לתבוע פיצויים מסוחרים שהטעו אותו לגבי מקור הפריטים שרכש.