סגור

השרפה באוניית צים בקנדה: השתלטו על האש, חיפוש אחר 40 מכולות שנפלו לים

החברה הקפריסאית שמנהלת את אוניית צים "קינגסטון" שברה שתיקה ומסרה כי שתי מכולות עלו באש. משמר החופים הקנדי מסר כי 10 מכולות עלו באש ו-40 נפלו לים ומהוות "סכנה משמעותית" לסביבה הימית

אחרי שעות ארוכות של שתיקה בנוגע לשרפה באוניית המכולות צים "קינגסטון" מול חופי בריטיש קולומביה בקנדה, מסרה אחר הצהריים (יום א') חברת Danaos Shipping הקפריסאית, שמנהלת את האונייה, כי "נראה שהשתלטו על האש".
3 צפייה בגלריה
אוניה קינגסטון צים שריפה מול חופי קנדה
אוניה קינגסטון צים שריפה מול חופי קנדה
השרפה באוניית צים מול חופי קנדה
(צילום: רויטרס)
3 צפייה בגלריה
ספינת צים קינגסטון עולה באש מול חופי קנדה
ספינת צים קינגסטון עולה באש מול חופי קנדה
השרפה בצים קינגסטון
(רויטרס)
3 צפייה בגלריה
קינגסטון אוניית צים שריפה מול חופי קנדה
קינגסטון אוניית צים שריפה מול חופי קנדה
משמר החופים הקנדי סייע בפינוי אנשי הצוות
(צילום: רויטרס)
לפי הודעת החברה, אין נפגעים באירוע שבו "עלו באש שתי מכולות". בדיווחים ראשוניים נאמר כי חמש מכולות נשרפו, ואחר כך הודיע משמר החופים הקנדי כי 10 מכולות נשרפו. בחברה הקפריסאית מסרו כי קברניט האונייה הורה על פינוי אנשי הצוות בסיוע משמר החופים המקומי. השרפה פרצה במרחק של כ-8 ק"מ מהחוף. בקנדה מסרו היום כי "לפי שעה, אין סכנה לתושבים בחוף. עם זאת, אנו ממשיכים לעקוב אחר המצב", לשון הודעת משמר החופים. בקנדה אמרו כי 16 אנשי צוות פונו מהאונייה וחמישה נותרו על סיפונה.
כבר ביום שישי הודיעו באונייה כי נקלעו לתנאי מזג אוויר קשים מערבית למיצרי חואן דה פוקה בדרך לוונקובר. משמר החופים האמריקאי צייץ בטוויטר כי בסביבות 40 מכולות נפלו מסיפון הספינה. לפי אותו דיווח, האונייה נשאה מעל 52 טונות של החומר הכימי xanthates המשמש בתעשיית הכרייה, וכולל אשלגן אמיל גרעיני (amylxanthate), הנחשב למזהם ומסוכן לסביבה. משמר החופים הקנדי מסר כי הוא פועל בשיתוף פעולה עם עמיתיו האמריקאים בניסיון לאתר את 40 המכולות שנפלו לים, וציין כי הן מהוות "סכנה משמעותית" לסביבה הימית. הרוחות העזות מקשות על הפעולות לאיתור אותן מכולות.
בחברת Danaos Shipping ציינו כי הם פועלים בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות בעקבות האירוע.