סגור

תביעה מתוקנת נגד פייסבוק בטענה לקיום מונופול בלתי חוקי

ביהמ"ש המחוזי בארה"ב מאפשר לנציבות הסחר הפדרלית (FTC) הזדמנות נוספת להציג את טענותיה - לפיהן פייסבוק יישמה לפני שבע שנים מדיניות שמנעה ממתחרות להשתמש בפלטפורמה שלה; פייסבוק תוכל להגיב לתביעה המתוקנת עד ל-4 באוקטובר

נציבות הסחר הפדרלית (FTC) של ארה"ב הגישה תביעת ניגוד עניינים חדשה נגד פייסבוק היום (ה'), בהמשך למאבק שלה בחברה במישור הפדרלי. זאת, לאחר שבית המשפט דחה את טענותיה הקודמות.


פייסבוק קיבלה אפשרות להגיב לתביעה המתוקנת עד לרביעי באוקטובר. השופט המחוזי ג'יימס בוסברג נתן ל-FTC הזדמנות נוספת להציג בפניו את טענותיה, לפיהן פייסבוק קיימה מונופול בלתי חוקי.

1 צפייה בגלריה
ווטסאפ מטה פייסבוק מנלו פארק קליפורניה
ווטסאפ מטה פייסבוק מנלו פארק קליפורניה
מטה פייסבוק בקליפורניה
(צילום: איי אף פי)

בוסברג כתב שה-FTC לא הצליחה להגדיר את השוק בו היוותה פייסבוק מונופול, כיוון שלא הוכח לדבריו בדיוק מהו נתח השוק בו מחזיקה פייסבוק.
בנוסף כתב השופט שה-FTC חסרה את הסמכות להעלות האשמות נגד פייסבוק שעוסקות באופן שהיא יישמה לפני שבע שנים מדיניות שמנעה ממתחרות להשתמש בפלטפורמה שלה.
בוסברג אמר כי על מנת שהטענות יהיו תקפות, יש להוכיח שפייסבוק מפרה כיום את החוק, או עומדת לעשות זאת. השופט דחה גם תביעה דומה שהגישה קואליציה של תובעים כללים של מדינות ביוני, ואף סירב לתת לה הזדמנות שנייה, כפי שנתן ל-FTC.
התובעת הכללית של ניו יורק לטישיה ג'יימס, אשר עמדה בראש הקואליציה, אמרה שבכוונתה לערער על ההחלטה. פייסבוק מצידה הגישה עצומה בבקשה למנוע מיושבת הראש הדמוקרטית החדשה לינה קאן לדון בטענות, בעקבות עבודתה בעבר ובשל ביקורת שהטיחה בתעשיית הטק. קאן אמרה שאין לה ניגוד עניינים כלכלי שצריך למנוע ממנה לדון בנושאים כאלה מטעמים אתיים.