סגור

אחרי אמזון וגוגל - פייסבוק דוחה את החזרה למשרדים בארה"ב לינואר 2022

אפל ומיקרוסופט הבאות בתור? ברשת החברתית אמרו כי גם בחלק ממשרדיה מחוץ לארה"ב עשויה להידחות השיבה, אך לא ציינו היכן; בשבוע שעבר הודיעה פייסבוק כי תחייב עובדים השוהים במשרדים להתחסן, בדומה להודעות שהוציאו גוגל ונטפליקס

פייסבוק דוחה את החזרה למשרדיה בארה"ב לפחות עד לינואר 2022. הרשת החברתית הולכת בעקבות שתי ענקיות הטכנולוגיה אמזון וגוגל שהקדימו אותה בהודעה דומה, כשברקע עליית התחלואה ברחבי העולם בשל וריאנט הדלתא.


הודעת פייסבוק עשויה להשפיע על קברניטי אפל ומיקרוסופט, כשנכון לעתה לפי ההחלטות האחרונות שהתקבלו בהנהלות, העובדים צפויים לשוב למשרדים כבר באוקטובר.

2 צפייה בגלריה
מייסד פייסבוק מארק צוקרברג 27.4.21
מייסד פייסבוק מארק צוקרברג 27.4.21
מייסד פייסבוק מארק צוקרברג
(צילום: בלומברג)

"מידע על בסיס נתונים, ולא תאריכים, זה מה שמניע את הגישה שלנו בנושא החזרה לעבודה במשרדים", אמרו בפייסבוק בעקבות ההחלטה.
עוד הוסיפו כי "המידע האחרון בנושא הקורונה מצביע על עלייה בתחלואה בעקבות התפשטות הווריאנט, ועל כן הצוותים שלנו בארה"ב לא ישובו למשרדים עד ינואר 2022. אנו מצפים כי כך גם יהיה בחלק ממשרדינו מחוץ לארה"ב. נמשיך לעקוב אחר המצב ונעבוד עם מומחים על מנת לוודא שהחזרה שלנו למשרדים תותנה קודם כל בבטיחות עובדינו".
בהודעה הקודמת בנושא השיבה למשרדים אמרו בפייסבוק כי בחברה מצפים לחזרה של 50% מהעובדים כבר בספטמבר הקרוב, וחזרה מלאה באוקטובר. פייסבוק אף הודיעה כבר בסוף יולי כי תחייב את עובדיה להתחסן, כמו גם גוגל, דיסני ונטפליקס. אמזון לא תחייב התחסנות, אך כן תיאלץ עובדים לא מחוסנים לעטות מסכה בעת שהותם במשרדי החברה.
אמזון הודיעה לפני שבוע כי תדחה את חזרת עובדי המטה למשרדים עד לשנה הבאה בשל התפשטות זן הדלתא. ענקית הסחר המקוון דחתה את תאריך החזרה למשרדים עד 3 בינואר 2022, זאת בעוד תאריך החזרה המקורי היה תחילת ספטמבר השנה. ההחלטה נוגעת לעובדי המשרדים בארצות הברית ובמדינות אחרות.

2 צפייה בגלריה
מימין מארק צוקרברג טים קוק ו ג'ף בזוס על רקע אמזון
מימין מארק צוקרברג טים קוק ו ג'ף בזוס על רקע אמזון
באמזון הוציאו הודעה דומה לפייסבוק כבר לפני שבוע, באפל שבים נכון לעתה באוקטובר; מימין: טים קוק, מארק צוקרברג וג'ף בזוס
(צילומים: איי פי, בלומברג , רויטרס)

בהודעת החברה נאמר כי "נמשיך לעקוב אחר ההנחיות של הרשויות המקומיות, נעבוד בשיתוף עם מומחים מובילים בתחום הרפואה, ונאסוף את ההמלצות בעודנו מתקדמים כדי להבטיח שחללי העבודה שלנו מותאמים לחזרה בטוחה של הצוותים". בכל מקרה באמזון כבר הודיעו כי בכוונתם לאמץ מודל עבודה היברידי שיכלול שלושה ימים בשבוע במשרדים וגמישות לעבודה מרחוק ביומיים הנותרים.