$
הייטק והון סיכון

יאנדקס ואובר מקימות חברה משותפת למכוניות אוטונומיות

בעקבות ההסכם המשותף, Yandex Self Driving Group תימצא בבעלות ישירה של יאנדקס ואובר כשיאנדקס תחזיק ב-73% מ-Yandex SDG, ואובר תחזיק ב-19% ממנה. שמונת האחוזים הנותרים יישמרו עבור הנהלת ועובדי Yandex SDG

שירות כלכליסט 13:5406.09.20

ענקית הטכנולוגיה הרוסית יאנדקס (Yandex) וחברת הנסיעות השיתופיות אובר (Uber) חתמו על הסכם להקמת חברה עצמאית של מכוניות אוטונומיות בשם Yandex Self Driving Group, שמהווה היום חלק ממיזם משותף של שיתוף נסיעות וטכנולוגיית מזון.

 

בעקבות ההסכם, Yandex SDG תימצא בבעלות ישירה של יאנדקס ואובר. במקביל יאנדקס תשקיע 150 מיליון דולר ב-Yandex SDG, שמאה מיליון מתוכם יהיו בצורת מניות, והחמישים הנותרים בצורת הלוואה ברת-המרה. יאנדקס אף תרכוש חלק ממניות אובר ב-Yandex SDG.

 

כתוצאה מההסכם, יאנדקס תחזיק ב-73% מ-Yandex SDG, ואובר תחזיק ב-19% ממנה. שמונת האחוזים הנותרים יישמרו עבור הנהלת ועובדי Yandex SDG.

המכונית האוטונומית של יאנדקס המכונית האוטונומית של יאנדקס צילום: יאנדקס

 

יאנדקס מפתחת טכנולוגיית נהיגה אוטונומית מאז 2017. נכון להיום צי הרכבים האוטונומיים של יאנדקס מונה 130 כלי רכב, אשר נסעו כבר יותר משישה מיליון ק"מ באופן עצמאי בכבישים שונים ובתנאים מגוונים ברוסיה, ארה"ב וישראל. בשלות הטכנולוגיה בנוסף לקילומטרז' שנצבר הופכים את יאנדקס לאחת המפתחות המובילות בעולם של טכנולוגיית נהיגה עצמאית.

 

מאז סוף 2019 החברה מפתחת גם רובוט משלוחים, היאנדקס רובר, שמטרתו למסור משלוחים של חבילות קטנות ובינוניות באופן אוטונומי.

 

ההשקעה הכוללת של יאנדקס ב-SDG עד היום מגיעהל-65 מיליון דולר, כולל כ-20 במחצית הראשונה של 2020. יאנדקס השיקה לאחרונה פעילות מסחרית של היאנדקס רובר במרכז הטק הרוסי בסקולקובו. SDG מתכננת להשיק את שירותי הניידות האוטונומית שלה גם באן-ארבור, מישיגן ותל אביב בתקופה הקרובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x